Projekt pokračuje na staznosti.sme.sk

Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Novinky
Publikované: 29.10.2002, autor: admin

Vážení priaznivci projektu Sťažnosti.sk

radi by sme Vás oboznámili s novinkami, ktoré chystáme. Po tom, ako sa naše rady opäť zmenšili, zomkli sme sa ešte do mocnejšieho šíku a pokračujeme ďalej.

Od budúceho týždňa štartujeme diskusiu na tému ”upozorňovanie na policajné radary a hliadky v dopravných servisoch v niektorých rádiách“. Uverejníme názory rozhlasových staníc (ak ešte dáke okrem Twistu prídu) a veríme, že šancu vyjadriť sa, nezahodí ani PZ SR. Samozrejme, možnosť odpovedať na tie isté anketové otázky, rovnako ako možnosť vyjadriť svoj názor dostanú aj všetci návštevníci našej stránky.

V blízkej budúcnosti (na vašu žiadosť) začíname prijímať pochvaly a sťažnosti aj na fyzické osoby (manželov, manželky, susedov, susedky, frajerov, frajerky a samozrejme aj na svokrov a na svokry). Vaša sťažnosť bude uverejnená na našej stránke a rovno k nej pribudnú aj rady. V medziľudských vzťahoch vám budú radiť pán Cynik a slečna Úprimná. Zároveň by sme vás chceli požiadať, aby sa toto fórum nezmenilo na búrlivé ohováranie, berte to tiež trochu s nadhľadom :-). Takže sa už tešíme na vaše príspevky, ktoré nám môžete od tohoto okamihu zasielať!

A (nielen) pre tých, ktorí spozorovali, že v našom parlamente sa ocitlo niekoľko nových sympatických tvári a radi by získali na ne kontakt, zajtra uverejňujeme aktualizovaný zoznam poslancov NR SR a ich emailov. Členovia vlády prídu na rad v druhom kole...

Ďalej by sme vás chceli vyzvať, aby ste nám posielali aj pochvaly (my totiž plánujeme v blízkej budúcnosti zmeniť názov na www.pochvaly.sk :-) ), aby naša stránka nevyzerala tak monotónne. Vieme, že námetov na sťažnosti je neúrekom, ale snáď pri troške šťastia sa nájde niečo, čo stojí za pochvalu (preboha len už nie Orange alebo Eurotel, potom musíme ťažko vysvetľovať, že nejde o platenú reklamu :-) )

Záverom by sme vás radi požiadali uvádzať správnu adresu. Vašu adresu nutne potrebujeme, v prípade, že sa sťažujete na štátne inštitúcie. Tie sa bez vášho celého mena a adresy nebudú ničím zaoberať (láskavo si tiež pozrite info na našej stránke a FAQ). V prípade súkromných firiem ju síce nevyžadujeme, ale...hmm ako to nazvať...symbolizuje to váš seriózny záujem vec riešiť. Vašu sťažnosť to potom stavia do iného svetla.

Rovnako potrebujeme aj adresu inštitúcie na ktorú sa sťažujete (výnimkou by snáď mohli byť len post.sk a pobox.sk. :-) ). Z dôvodu jej neuvedenia už niekoľko vašich sťažností skončilo v našom koši (na škodu veci). A adresu väčšiny inštitúcií poľahky zistíte v Zlatých stránkach...

Posledná (alebo skôr prvá?) vec je meno. Množstvo firiem má záujem postaviť sa k problému konštruktívne a hľadať riešenie a preto je minimálne férové a slušné aby ste neuvádzali len prezývky a najmä nefungujúce vymyslené emailové adresy. Vzhľadom na množiace sa prípady, rozhodli sme sa s okamžitou platnosťou, že každou ďalšou sťažnosťou, ktorá príde formulárom z našej stránky sa budeme zaoberať len v prípade, ak bude obsahovať meno, priezvisko a adresu alebo email. (bohužiaľ situácia s množstvom neexistujúcich emailov nás núti si ich existenciu overovať).

Ak si neželáte uverejniť vaše meno, vo výnimočných a odôvodnených prípadoch sme ochotní urobiť výnimku. Myslíme si, že ozaj nie je dôvod mať nejaké obavy, väčšina firiem sa ozaj snaží hľadať konštruktívne riešenie.

Nuž, to je asi všetko, čo sme mali na srdci. Veríme, že nám zachováte priazeň aj naďalej a želáme vám čo najviac námetov na pochvaly.

Za projekt Sťažnosti.sk

Juraj Kučera

Reklama