Projekt pokračuje na staznosti.sme.sk

Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Rýchlosť našich poslancov a adresa ombudsmana
Publikované: 16.01.2003, autor: admin

Testovali sme načo sú našim poslancom notebooky a ako vedia zaobchádzať s emailom.

Dňa 20.11.2002 sme urobili malú skúšku našich poslancov ako vyžívajú svoje notebooky a ako zdatne vedia narábať s emailom. Poslali sme všetkým poslancom NR SR mail, kde sme ich žiadali o adresu ombudsmana (adresu, mail alebo aspoň internetovú adresu). Žiadosť nebola poslaná pod hlavičkou združenia, ale ako žiadosť súkromnej osoby. Mail sme poslali tesne pred polnocou tak, aby na druhý deň ráno mali všetci poslanci šancu odpovedať rovnako rýchlo. Tu sú výsledky našej malej ankety. Dostali sme odpoveď len od 9 poslancov.

Najrýchlejšie a najstručnejšie (len web) poslal svoj e-mail poslanec Alexej Ivanko (SDKÚ), odpoveď prišla hneď na druhý deň o 8:22.

Druhá v poradí (adresa, telefón, email), avšak s jednodňovým oneskorením oproti víťaznému času, prišla odpoveď v mene Viliama Vetešku (HZDS), napísala ju jeho poradkyňa. Čas 36 hodín od odoslania našej žiadosti.

Tretia odpoveď (prišla od Roberta Kaliňáka (SMER) po 40 hodinách. Pán poslanec nám poslal len adresu. To bola posledná odpoveď, ktorá sa ešte ako-tak dala počítať na hodiny. Ďalej vás ušetríme prepočtov a čas udávame v dňoch.

Štvrtým poslancom bol Jaroslav Baška s časom 9 dní. Poslal nám však vyčerpávajúci mail, kde pripísal aj spoje, ktorými sa k ombudsmanovi dá dostať.

Prvú päťku uzatvára poslanec Lubomír Lintner (ANO), opäť so všetkými možnými kontaktami na ombudsmana (adresa sídla síce stará, P.O. BOX dobrý, telefón, mail, web), pán poslanec dokonca pridal úradné hodiny. Čas, 13 dní.

Ďalšia odpoveď k nám išla 15 dní, autorom bol poslanec Jozef Mikuš (SDKÚ). S ospravedlnením, že bol zaneprázdnený, nedostal sa k pošte a kontakt nevie nás odkázal na úrad vlády, alebo sa ozvať neskôr, že sa nám ho pokúsi zohnať

Sedmičku má ďalší zástupca opozície, Karol Ondriaš (KSS). Čas 19 dní. Poslal nám adresu ombudsana, adresu pre príjem pošty, telefón, email a aj úradné hodiny. Ako ombudsmana, tak aj podateľne.

Osmičku a deviatku si zhodne podelil Robert Madej (SMER) a Iván Farkas (SMK-MKP) s časom 20 dní. Rozdiel bol síce pár hodín, to už ale pri 20 dňoch asi nehrá rolu. Poslanec Robert Madej nám poslal len internetovú adresu a poslanec Iván Farkas síce nevedel presnú adresu, ale detailne nám miesto popísal. Škoda, že ombudsman na Štefánikovej nesídli.

Toľko teda rýchlosť našich poslancov. Aby bol teda nejaký prospech z toho aj pre našich návštevníkov, uvádzame všetky kontakty na ombudsmana, ktoré sme získali (zdroj. poslanci NR SR)

Ombudsman:
Doc. JUDr. Martin Kandráč. CSc

Adresa sídla:
Kancelária verejného ochrancu práv
Nevädzová 5
821 01 Bratislava - Ružinov

Adresa pre korešpodenciu:
Kancelária verejného ochrancu práv
P. O. BOX 1
820 04 Bratislava 24

Telefón:
02 / 4363 4904, 4828 7239

Fax:
02 / 4828 7203

Email:
sekretariat@verejnyochrancaprav.gov.sk

Web:
www.vop.sk
http://www.verejnyochrancaprav.gov.sk/

Spoje:
Autobusy:
75 Železničná stanica Vinohrady
86 Petržalka
96 Železničná stanica Nove mesto

Trolejbusy:
201 Hlavná stanica
202 Autobusová stanica Mlynské Nivy

Električky:
8 Hlavná stanica
9 Karlova Ves
14 Šafaríkovo námestie (centrum)

Úradné hodiny
Kancelária VOP: 9:00 hod. - 15:00 hod.
Podateľňa: 9:00 hod. - 15:00 hod.

Reklama