Projekt pokračuje na staznosti.sme.sk

Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Rýchlosť našich poslancov a adresa ombudsmana, II. časť
Publikované: 06.02.2003, autor: admin

Práve dnes som sa zamýšľal nad tým, že si zruším v mailovom programe priečinok vyhradený výlučne pre odpovede (na žiadosť o zaslanie adresy sídla verejného ochrancu práv) našich poslancov, od 20.11.2003 sa tam nakopilo (asi to nie je ten správny výraz) 9 mailov.

Dnes však prišla zrejme posledná odpoveď. Nuž to najlepšie nakoniec, ozval sa sám predseda parlamnetu, pán Pavol Hrušovský (KDH). Zaslal nám adresu sídla verejného ochrancu, jeho poštovú adresu, telefón, fax a ospravedlnenie, že omeškanie bolo spôsobené povinnosťami, ktoré súviseli s nástupom do funkcie. Celkový čas je 47 dní. Dobrá správa však je, že pán predseda parlamentu sa už dostal k svojej mailovej schránke.

Záverom sa chceme ešte raz všetkým desiatim poslancom poďakovať. Ceníme si ich ochotu a fakt, že si našli čas odpovedať. Sú to páni (poradie od najrýchlejšieho): Ivanko, Veteška, Kaliňák, Baška, Lintner, Mikuš, Ondriaš, Madej, Farkas, Hrušovský.

Aj keď žiadosť by si zrejme zaslúžila iného adresáta ako všetkých 150 poslancov, nemôžem sa ubrániť otázke. Keď to predseda parlamentu stihol aj so všetkými povinnosťami za mesiac a pol, poslanec Alexej Ivanko za 8 hodín, čo do pekla sa stalo so zvyšnými 140 poslancami a ich stodvadsaťtisícovými notebookmi?

Juraj Kučera
predseda združenia

Reklama