Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Slovenská pošta

Predmet: zákaz použitia mobilného telefónu

Text sťažnosti:
Dôrazne a ostro protestujem proti Vašim nedemokratickým a diskriminačným prejavom, v zmysle obmedzovania osobnej slobody, ponižovania a zastrašovania občanov a zasahovania do ich súkromia, a vôbec neserióznemu prístupu z Vašej strany vo vzťahu k používateľom a používaniu mobilných telefónov vo "Vašich" priestoroch slúžiacich verejnosti. Pravdepodobne zabúdate na to, že Slovenská republika, v ktorej žijeme, je právnym štátom, z čoho vyplýva, že mne - ako občanovi - je dovolené všetko to, čo nie je zakázané zákonom. Preto sa Vás pýtam, na základe akého zákona si môžete dovoliť brániť občanovi používať mobilný telefón a prečo pri tých Vašich "diskriminačných tabuľkách" nie je presne uvedené číslo patričného zákona, rok ktorom bol vydaný a jeho presné znenie? Nezabúdajte na to, že som slobodný občan právneho štátu a ja rozhodnem o tom, kde a za akých podmienok budem používať telefón. Mobilné telefóny sú ako na medzinárodnej, tak aj národnej úrovni certifikované na bežné používanie. Nemajú negatívny vplyv ani na zdravie (uznané medzinárodnou zdravotnou organizáciou aj všetkými národnými organizáciami v krajinách, kde sa používajú, čo sú takmer všetky štáty sveta okrem Iraku, Kuby a KoĽDR), ani na iné prístroje (pri štandartnom používaní). Ak teda mobil ruší Vaše počítače, treba si ich dať zabezpečiť proti rušeniu (ja mám v robote 3 počítače a nič ich neruší) a ak ruší Vašich pracovníkov, treba ich poslať na liečenie, pretože nežijeme v praveku, ale v modernej dobe, takže či sa to niekomu páči alebo nie, mobilné telefóny sú chvála Bohu tu a bude ich našťastie stále viac. Pokiaľ chce niekto tzv. "návrat k prírode", t.j. ísť žiť do jaskýň, prípadne na stromy - nech sa páči, my ostatní zostaneme tu, v modernom a neustále sa rozvíjajúcom, technicky a technologicky orientovanom svete. Avšak najmä nezabúdajme na zákon a právo v právnom štáte. Preto Vás týmto dôrazne žiadam, aby ste čím skôr odstránili "diskriminačné tabuľky" vo všetkých Vašich priestoroch, aby sa slušní ľudia nemuseli cítiť trápne, dokazovať svoje zákonné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky, prípadne sa hádať s Vašimi pracovníkmi a pracovníkmi Vašej ochranky. Nikdy neobmedzujte ľudí a nezakazujte to, čo nie je podložené zákonom (iba zákon a právo je jediná skutočná autorita), čo nemá zákonné opodstatnenie, resp. čo je v rozpore so zákonom, ba čo viac, v prípade používania takého výrobku, akým je mobilný telefón - symbol slobody a skutočnej voľnosti v dnešnom modernom svete. Nech slúži ku cti občanov Slovenskej republiky skutočnosť, že napriek ekonomickým problémom je u nás najviac používateľov mobilných telefónov, v pomere k celkovému počtu obyvateľov, zo všetkých posttotalitných krajín sveta.

Odpoveď na sťažnosť:
Vašu sťažnosť, v ktorej ste vyjadrili nespokojnosť so zákazom používanie mobilných telefónov na Pošte Zvolen 1, prešetril Odbor kontroly a riadenia kvality Ústredia Slovenskej pošty, š.p. Banská Bystrica. Pošta Zvolen 1 pri vystavení vývesky, ktorá zakazuje používanie mobilných telefónov, postupovala v zmysle zákona NR SR č. 330/1996 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. Pošta Zvolen 1 príslušnú vývesku opatrí číslom vyššie uvedeného zákona, ktorý oprávňuje použiť vývesku s textom "Zákaz používať mobilné telefóny v priestoroch budovy pošty." Okrem pôšt, aj všetky peňažné ústavy a zdravotnícke zariadenia majú takéto opatrenia. Našim úmyslom nebolo diskriminovanie zákazníkov, ale zabezpečenie nerušenej komunikácie so zákazníkmi a pritom vytvoriť pre nich tichšie kultúrnejšie prostredie.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (1120)51,68%
Nie (1047)48,32%
Celkový počet hlasov: 2167

Koeficient inštitúcie/firmy: 198 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Slovenská pošta: 3
13.06.2001 Sťažnosť na Slovenská pošta Odpoveď neobdržaná - posielanie peňazí
27.08.2001 Sťažnosť na Slovenská pošta - posielanie peňazí
05.12.2001 Sťažnosť na Slovenská pošta - doručovanie zásielok

Počet pochvál na: Slovenská pošta: 0

Počet podnetov pre: Slovenská pošta: 1
08.10.2001 Podnet pre Slovenská pošta - poslanie balíka

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Niki napísal(a) dňa 20.01.2015 o 12:50:17:
Môžem niečo robiť ak mi opakovane nedoručia výhru, mám skúsenosť že sme vyhrali pred rokom viacerí a všetkým došla výhra len mne nie, potom som volala na poštu kde mi povedali že nedostali nič. Momentálne čakám na moje zásielky ale neverím že ich dostanem :(


štefan napísal(a) dňa 16.06.2014 o 18:23:46:
Slovenská pošta môže byť rada, že ešte nestratila všetkých zákazníkov...


mamarek napísal(a) dňa 06.07.2007 o 22:44:24:
...clovece...ked sa uz tolko ohradzujete na slobodu, ako je mozne, ze si az takto prehnane zastavate mobilne telefony, ktore su urcite uzitocnou vecou,ale ste na ne stale naviazany a dnesny clovek bez nich nejde uz ani do postovej schranky skontrolovat postu? mobilne telefony zasahuju vyrazne do sukromia...


janko napísal(a) dňa 04.06.2007 o 16:07:26:
no to co je za list? neobjektivny, doslova nabity emociami a pekne trafene argumenty... naozaj , dlho som sa tak nepobavil :-D


ccc napísal(a) dňa 18.04.2007 o 23:58:31:
Nikto a nič Vám nie je sväté okrem Vášho mobilu. Podceňovanie a znevažovanie tých čo sa nemôžu brániť sa napáda ľahko a víťaziť nad nimi je ľahké a zároveň nízke. Neviem či patríte k tým čo majú 20 korunový kredit na karte mobilu, alebo k tým čo si myslia že si môžu všetko kúpiť a aj všetko dovoliť. Iste ste nikdy nesedel na strane tých za sklom priehradiek a zdá sa že pracovný úrad je Vaším zamestnávateľom, či rodičia sa o všetko postarajú? Nikto na strane zákazníkov a iste ani na strane pracovníkov tej pošty nie je zvedavý na Vaše jalové telefonáty a výstrednosť. Slušný človek si vie vždy poradiť a aj tie telefonáty si dokáže vybaviť na patričnom mieste. Skúste svojou aroganciou prerážať v lietadlách. Potom sa zrejme usťažujete k smrti. Vaše konanie je úbohé.


rqq napísal(a) dňa 18.04.2007 o 23:54:01:
Ale z Vás srší cinizmus a egoizmus! Fuj!


copilot napísal(a) dňa 13.01.2007 o 01:34:44:
Plne suhlasím zo sťažovateľom...
Není to podložene v zákone ani v ustave,,Banky nemaju na to právo...Je to blbe ich vymyslené nariadenie...v Nemecku som to nikde nevidel...To je ako keby ochrankarovi banky zakazali používať pištoľ, lebo bude rušiť zamestnancov Banky..:)))))


býv. priehradkový pracovník napísal(a) dňa 13.11.2005 o 08:17:19:
Stal sa mi prípad, že som vybavoval zákazníka (istý podnikateľ). Keď mal platiť, zvonil mu mobil. Peniaze mi dal a ja som mu vrátil výdavok. Nehovoriac, že stál pri priehradke aj keď už bol vybavený (ale nie telefonicky). Keď dotelefonoval, nepamätal si, koľko peňazí mi dal (platil 500-korunovou bankovkou) a myslel si, že mi dal celú tisícku. Zrazu sa začal domáhať vyššieho výdavku. Ja som mu nemal čo dať, pretože som, narozdiel od neho, vedel, koľko mi peňazí dal. To už začali hundrať ľudia za ním. Tí bližšie pri ňom vedeli, čo je za problém, no a samozrejme tí, ktorí stáli v rade na konci nevedeli. Ale aj tak začali nadávať na poštu (už tradičný slovenský folklór, bohužial často neoprávnený), lebo dotknutý pán rozkrikoval, že ho chcem okradnúť, a že nie je taký sprostý a veľmi dobre si pamätá. Najlepšie bolo, že sa začali zapájať do toho ľudia, ktorí ani danú situáciu nevideli, ale vedeli, keď sa nadáva na poštu, nesmú tám chýbať. Samozrejme, spor skončil nerozhodne, napriek tomu, že som pred ním prepočítal kasu a peniaze mi sedeli. Pán si povedal, že aj keby tam on sedel miesto mňa, aj on to vie tak prepočítať, aby mu to sedelo. To už som nemal slov na to ani ja. Pravdepodobne čakal, že mu všetky peniaze z kasy vyložím na priehradku, on si ich asi zoberie domov, tam ich prepočíta a potom mi ich asi o týždeň prinesie späť. Nechcem sa sťažovať a obhajovať poštu, že je to dokonalý podnik, lebo viem, že nie je. Ani nebude, pokiaľ sa nezmení komunistické vedenie, ktoré sa len modlí (aké zvláštne, že sa komunisti modlia), aby podnik neprešiel reštrukturalizáciou, nedajbože privatizáciou a oni (nie všetci, ale prevažná väčšina - a hlavne tí neschopní) neostali na chodníku, chcel som len poukázať na to, prečo sťažnosť na používanie mobilného telefónu v peňažných inštitúciách môže byť aj neopodstatnená.


wlado napísal(a) dňa 15.12.2001 o 02:40:11:
Zabudli vysvetliť, kde s v tom zákone píše o používaní mmobilného telefónu. Pretože v ňom o tom nie je ani zmienka.


Návštevník pošty napísal(a) dňa 09.10.2001 o 20:52:31:
Vážení zodpovední Slovenskej pošty. Neviem, prečo robíte z občanov debilov, keď sa pri zákaze ich používania vo vašich priestoroch odvolávate na potrebu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. To by ste potom mali zakázať napríklad aj krik a vreskot malých detí, ktoré sú často s rodičmi na pošte. Chcete povedať, že mobily poškodzujú zdravie a sú nebezpečenstvom pre vašich pracovníkov? Aj mňa síce otravujú fanatici, ktorí na poštách, v bankách, na ulici vrieskajú do mobilov. Ale na druhej strane je faktom, že ľudia si niekedy musia súrne vybaviť mobilom vec, ktorá je možno dôležitá práve v tej záležitosti, kvôli ktorej sú na pošte alebo v banke. Aj mne sa to stáva. Nebolo by teda od Vás inteligentnejšie napísať-vyvesiť napríklad takúto ceduľu-žiadosť? "Vážení zákazníci, prosíme Vás, aby ste v týchto priestoroch používali mobily len v nevyhnutných prípadoch a aby ste pritom nerušili ostatných zákazníkov a zamestnancov?"


oneee napísal(a) dňa 08.10.2001 o 20:01:46:
Mne ak by raz zakazali pouzivat v banke telefon, ked mi niekto, tak v tej chvili vyberiem vsetko co tam v nej mam a banka nech si hlada inych klientov...


Dusan napísal(a) dňa 08.10.2001 o 10:56:12:
Presnejsie povedane:Kto zakazuje pozivat mobilny telefon,poskodzuje politicke a obcianske prava a slobody.Konanie akejkolvek takejto institucie,ktorej pocinanie je jednoznacne voci obcanovi-zakaznikovi obmedzujucim prejavom,je v ostrom rozpore s Ustavou SR.V listine zakladnych prav a slobod,ktora je mimochodom implementovana aj do Ustavy vsetkych demokratickych krajin - Slovensku republiku nevynimajuc - sa to povazuje za posliapavanie slobody prejavu a prava na informacie /zarucene Ustavou SR/ a diskriminaciu v zmysle zakazovania nezakazatelneho.Za vsetky priklady,preco je nutne neobmedzovat moznost slobodne komunikovat,len jeden:Starsi clen rodiny potrebuje pomoc.Je odkazany na starostlivost ineho clena rodiny.Jedinym stlacenim tlacitka na svojom mobile "vytoci" prednastavene telefonne cislo mobilu tohoto clena rodiny,ktory sa prave nachadza na poste,v banke apod.Dalej hadam netreba vysvetlovat.To iste plati aj pri vybavovani pracovnych veci.Na to mame mobilne telefony,aby sme ich pouzivali a to vsade tam,kde my uzname za vhodne a nie tam,kde nam to niekto "velkodusne" dovoli.Pokial je niekto napriek tomu na strane totalitnych institucii,ktore zaspali dobu,prajem mu napriek tomu prijemny a krasny den!


Miki napísal(a) dňa 03.10.2001 o 22:26:16:
Chcel by som reagovať na pripomienku dole nemenovaného vychitralého starouša. Ja proti zákazu mobil. telefónov nič nemám /nemocnice, banky, fin.ústavy./ ale na názor pripomienkovatela by som chcel len jedno povedat vrat sa do jaskyne a zhni tam so svojim didaktikom.
A ak mas nieco proti mladým tak napis aspon tvoju adresu aby som Ti mohol poslat mail s tým že aj ty si bol raz mladým. /Na klávesnici sa nachádz také tlačítko volá sa Caps Lock druhy raz ked budes písat tak ho stlac nebudes vypadat ako -násť ročný/ Moja adresa: Michal_Drak@pobox.sk


Deny napísal(a) dňa 08.09.2001 o 05:06:29:
ČOSKORO TU ASI PRIBUDNE SŤAŽNOSŤ NA VLASTNÚ MANŽELKU, ZA "DISKRIMINÁCIU", NAKOĽKO MU NEDOVOLÍ PRI MILOVANÍ POUŽÍVAŤ MOBIL... (AK JE VÔBEC ŽENATÝ, LEBO PODĽA HOVÄDIN, ČO TU NAPISAL, TO SKOR VYZERA NA KOMPLEXOVANÉHO A PRIHLÚPLÉHO ŠTUDENTA, ČO SA NEVIE ODLEPIŤ OD MOBILU A INAK NA SEBA NEVIE PRITIAHNUŤ POZORNOSŤ)

P.S.: LEN ÚPLNY HLUPÁK MÔŽE TVRDIŤ, ŽE SLOVENSKO JE PRÁVNY ŠTÁT A ŽE JE SLOBODNÝM OBČANOM, KTORÝ V TOMTO ŠTÁTE ŽIJE...


Reklama