Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Slovenská sporiteľňa

Predmet: výplata vkladov

Text sťažnosti:
SLSP bola poverena FOV na vyplacanie nahrad za Dopravnu banku. SLSP urcila kazdemu klientovi, do ktorej pobocky si ma prist po peniaze a nie tam, kde to ma klient najblizsie, pripadne tam, kde bola pobocka DP. Ked som z okresu KNM, nedouk zo SLSP rozhodol,ze najblizsie je Cadca (chvalabohu ze nie Svidnik)namiesto Ziliny,kde bola aj pobocka DP. Takze si musim zobrat den dovolenky,zaplatit 80 Sk na vlak ZA -CA a spat aby som dostal svoje peniaze. Presun z pobocky SLSP do inej pobocky SLSP vraj nie je mozny.SLSP to nazyva komplexne sluzby obyvatelstvu. VUB, ktora vykonavala nahrady za KB,prevadzala vyplaty na ktoromkolvek pracovisku, perfektne organizovane bez zmatkov a cakania.Preco FOV to nezveril opat VUB? Klientelizmus. Lebo SLSP takymto sposobom moze viac zadrziavat cudzie peniaze a polepsit si.

Odpoveď na sťažnosť:
Slovenská sporiteľňa a. s. (SLSP, a.s.) bola poverená Fondom ochrany vkladov (FOV) vyplácať náhrady za nedostupné vklady na základe svojej účasti vo výberovom konaní. Aj na základe našich skúseností z vyplácania náhrad za vklady klientom AG Banky v minulom období, bola zvolená stratégia priamo vyplácať náhrady v mieste trvalého bydliska klienta (podľa PSČ adresy klienta v databáze Dopravnej banky, a.s.) na Mestských pobočkách SLSP, a.s. Nie vľdy však takéto riešenie vyhovuje kaľdému klientovi. Preto umoľňujeme aj spôsob mimoemisnej výplaty náhrad, t.j. vyplatenie náhrady za nedostupný vklad v ktorejkoľvek pobočke SLSP, a.s. určenej na výplatu náhrad za nedostupné vklady. O tejto moľnosti realizácie mimoemisných výplat boli pracovníci našich pobočiek informovaní, preto sa ospravedlňujeme za podanie neúplnej informácie. Našim prvoradým záujmom pri vyplácaní náhrad je výsť v ústrety kaľdému vkladateľovi Dopravnej banky, a.s. Z tohto dôvodu boli napríklad realizované opatrenia, aby boli napr. vyplácané náhrady aj právoplatným dedičom vkladateľa po predloľení rozhodnutia súdu na pobočkách SLSP, a.s. ihneď a nie aľ po realizácie reklamácie cez FOV, resp. operatívne riešenie problémov klientov s FOV prostredníctvom pracovníkov SLSP, a.s. a nie odporúčaním klientov na FOV. Na základe vyššie uvedeného Vám odporúčame klientovi navštíviť pobočku Žilina, ktorá je najbliľšie a realizovať tam výplatu náhrady za nedostupný vklad.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (846)51,74%
Nie (789)48,26%
Celkový počet hlasov: 1635

Koeficient inštitúcie/firmy: 546 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Slovenská sporiteľňa: 5
19.06.2001 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - zákaz použitia mobilného telefónu
08.11.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - pomalá práca
11.08.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - bankomat
22.05.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa Odpoveď neobdržaná - peniaze z bankomatu
16.04.2002 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - peniaze

Počet pochvál na: Slovenská sporiteľňa: 0

Počet podnetov pre: Slovenská sporiteľňa: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


martin napísal(a) dňa 08.01.2018 o 18:55:36:
Povedal bych to tak strucne ked vtacka lapaju pekne mu spievaju,ale skutek útek,nedocka sa ziadnych vyhod ani po 20 rokoch ani vernostne atd,a za dobrotu na zebrotu.vsetko si vyzere len zebrota a odmena zlavy atd nikdy asi nehrozily.


Reklama