Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Bufet v Nemicnici v Ilave

Predmet: dovoz tovaru

Text sťažnosti:
Chcel by som upozornit na bufet, ktory sa nachadza v Ilavskej nemocnici, je tam len jeden. V tomto bufete maju pokladnu nastavenu stale v mode T tzv.treningovy mod, pri ktorom sa pokladna sprava ako pri normalnom uctovani ale uveden sumy sa nezaregistrovavaju do pamate pokladne, takze mozete uctovat v T - mode aj mesiac a vas zisk je papierovo NULA. Majitel tohto bufetu ma dokonca tu drzost ze vzdy nastavi na pokladni "nevypisovanie na blocek" a tak vlastne pouziva pokladnu iba ako kalkulacku..... To uz sa da nazvat drzost, ked tam pride niekto slusne obleceny, biela kosela, kravata (mozno aj danovy kontrolor, pripadne pracovnik SOI), lebo nevie kto to je a jeho ani nenapadne otocit klucik do polohy uctovania a uctovat na kase normalne. Mna ako podnikatela ktory si riadne plati dane toto dost zarazilo, ked som to videl a mam taky dojem ze jeden telefonatik na danovy urad v Dubnici nad Vahom to vyriesi....... Dalej by si prisla na svoje aj SOI-ka, lebo pan majitel tohto bufetu si sam vozi tovar z CR bez dokladov a certifikatov, do svojho bufetu za omnoho lacnejsie sumy ako by kupil u nas a predava ich za omnoho vyssie !! sumy ako v normalnej potravinarskej maloobchodnej sieti. takto sa da okradat(zarabat) na nic netusiacich a nevinnych ludoch.

Odpoveď na sťažnosť:
Dňa 12. júna 2000 nám bola zo Sklovenskej obchodnej inšpekcie odstúpená sťažnosť na bufet v nemocnici v Ilave. Sťažnosť - Uvádzanie do obehu potravín bez platných certifikátov /dovoz z ČR/ bola prešetrená Krajským inšpektorátom SPPI v Trenčíne. Dňa 13. 7. 2000 bola v bufete Mona, NsP Ilava vykonaná kontrola v zmysle zákona 70/1986 Zb. O SPPI. Prekontrolovaných bolo 56 druhov tovarov nasledujúceho sortimentu:

Mliečne výrobky
Cukrovinky
Trvanlivé pečivo
Káva
Neakoholické nápoje
Ovocie
Ostatné potraviny
Všetky tovary predávané v kontrolovanom bufete boli riadne označené v slovenskom jazyku a v zmysle PK SR - názov, adresa, zloženie, hmotnosť, dátum výroby, dátum najneskoršej spotredy, trieda kvality, výrobná dávka, podmienky skladovania. Na všetky predávané druhy tovarov boli predložené dodacie listy a to z 5-tich veľkoobchodných skladov. Okrem toho inšpektori skontrolovali dodržiavanie hygieny a sanitacie v zmysle Potravinového kódexu SR a platnosť overenia váh a závaží, s výsledkom - bez nedostatkov. Na základe uvedených zistení klasifikujeme sťažnosť ako neopodstatnenú.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (791)51,46%
Nie (746)48,54%
Celkový počet hlasov: 1537

Koeficient inštitúcie/firmy: 42 (stredne pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Bufet v Nemicnici v Ilave: 0

Počet pochvál na: Bufet v Nemicnici v Ilave: 0

Počet podnetov pre: Bufet v Nemicnici v Ilave: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Reklama