Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Gymnázium Merkury

Predmet: zriadovateľské testy

Text sťažnosti:
Na škole sa robia každoročne zriaďovateľské testy zo štyroch predmetov - počnúc kvartou - 14 ročné deti. Ak študent urobí test na menej ako 50%, nepostupuje do ďalšieho ročníka, ale robí reparát ako keby mal vedomosti na 5-ťku aj napriek tomu, že počas predmetného polroku študoval povedzme na dvojku. Takto sú psychicky deptané deti od kvarty až po maturitu. Je škola oprávnená k takémuto postupu, je to v súlade s predpismi Ministerstva školstva alebo školským zákonom? Meno nepíšem, pretože deti rodičov, ktorí vystupujú so sťaľnosťami na školu sú potom prenasledované a deptané.

Odpoveď na sťažnosť:
Neobdržaná

Koeficient inštitúcie/firmy: 47 (stredne pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Gymnázium Merkury: 0

Počet pochvál na: Gymnázium Merkury: 0

Počet podnetov pre: Gymnázium Merkury: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


peto napísal(a) dňa 19.11.2007 o 00:35:31:
Sú to hajzli. Dostali od mesta 6 pokút, ani jednu nezaplatili. Dajte si stránku neplatičov sociálnej poisťovne, tam si každý môže pozrieť, či skutočne majú závazky vyrovnané. http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=487&kriterium=string&sword=gymn%E1zium+mercury


Barna napísal(a) dňa 05.10.2007 o 18:43:55:
Zriadovatelske testy maju svoje vzdelavacie a vychovne opodstatnenie a ich zavedenie bolo konzultovane s psychologmi. Ak sa student pripravuje priebezne a poctivo, nema s tymito testami ziadne problemy. Co sa tyka informacie, ze student po nedosiahnuti 50% prepadava, teda musi robit reparat, je zavadzajuce, nakolko ak student dosiahne min 40% na teste, ma pravo na komisionalne preskusanie (2 ucitelia), kde sa prihliada aj na pracu a vysledky pocas daneho polroka. Ak student je pod hranicou 40% ,bohuzial, musi sa zucastnit povinnych konzultacii (letna skola), aby sa ucivo doucil a nasledne sa mu da moznost pristupit k opravnej skuske.
Co sa tyka osocovania z vasej strany, ze dochadza k deptaniu alebo prenasledovaniu studentov za vyjadrenie nazoru alebo nesuhlasu, urobte svoju obciansku povinnost a nahlaste to prislusnym organom, ktore vykonaju kontrolu.
Ak mate pocit,ze dosledny pristup k vzdelavaniu mladej generacie je deptanie, mate moznost volby lahsej cesty.
Rodicia, ktori k nam davaju aj viac deti, asi vedia, preco to robia a poznaju kvality gymnazia Mercury.
S.G.Mercury sa zameriava na kvalitu, co sa odraza aj na ohodnoteni pedagogov, ak niekdo neodvedie poctivu pracu, musi niest nasledky (aj financne). Pedagogovia, ktori u nas pracuju od zalozenia skoly, sa na platove podmienky nikdy nestazovali.
S.G.Mercury ma pisomne potrvrdenie o tom, ze nema nevysporiadane zavazky k statu.


rudi napísal(a) dňa 30.09.2007 o 12:13:52:
horsie je, ze toto gymnazium robi protipravne kroky pri vystavge golfoveho ihriska, neplati ucitelom, ani socialnej poistovni. Su to podvodnici.


protbox napísal(a) dňa 25.04.2007 o 16:08:19:
Nie je to zly napad taketo skusky. Nimi sa preveria trvale vedomosti ziaka, nielen jeho cerstvo zapamatane ucivo, ktore po odpovedi alebo malom teste pocas sk.roka moze opat rychlo zabudnut. Nezabudajme, ze ide o GYMNAZIUM, teda skolu pripravujucu buducich vysokoskolsky vzdelanych ludi, inteligenciu. Nie je zle, ze si od 14 rokov zvykaju na to, ze sa ucia kvoli trvalym vedomostiam. Snad by bolo treba zvazit hranicu uspesnosti, ktora rozhoduje, ci prejdu alebo neprejdu do vyssieho rocnika. Navrhol by som 30-35 %.


Reklama