Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Slovenská pošta

Predmet: posielanie peňazí

Text sťažnosti:
Chcel som kamarátovi do Kanady poslať peniaze cez Slovenskú poštu, keďže som tento spôsob považoval za najpohodlnejší a najrýchlejší. Došiel som teda na SP (Slov. poštu), kde som sa išiel spýtať pani za okienkom, akým spôsobom je to možné. Pani ma odkázala na okienko vedľa (Poštová banka) - inak som bol priamo na Hlavnej pošte, Bratislava, Námestie SNP. Pani v okienku vedľa sa ma spýtala, že do akej krajiny chcem poslať peniaze. Moja odpoveď znela: Kanada. Na to mi pani odpovedala, že to nie je možné, že cez Poštovú banku (inak v podstate monopolný podnik ako dedičstvo finančného úseku Slovenskej pošty) sa to nedá a neexistuje možnosť. Tak som teda išiel k okienku listovému. Tam mi pani povedala, že neexistuje možnosť poslať cenný list!!! Taktiež neexistuje možnosť poslať peniaze doporučene, resp. existuje, ale iba s možnou garanciou vrátenia v prípade straty 100 SK. To je, uznajte, dosť málo. Ďalší spôsob mi bol navrhnutý, že mám ísť na Colnicu, kde sa posielajú všetky cenné listy do zahraničia!!! Preboha, čo je to za poštu, že nevie poslať cenný list do zahraničia??? Prečo ma odporučia na Colnicu? To nevedia urobiť sprostredkovateľa medzi zákazníkom a colnicou??? Asi nie, veď majú monopol a o zákazníka bojovať nemusia! Tak načo ale takáto pošta funguje?! To si môžu rovno napísať: iba tuzemská pošta a vylepiť tabuľku: do zahraničia zásielky neberieme! Je v dnešných časoch globalizácie a urýchľovania akejkoľvek komunikácie problém urobiť dohodu s Kanadským poštovým úradom o zasielaní peňazí??? Nepovedal by som, keby sa nedali poslať peniaze do rovníkovej Afriky, ale do Kanady??? Chcem ešte pripomenúť, že Colnica sa nachádza podľa pani za okienkom na stanici Nového mesta - je teda otázka, kto sa tam bude z centra trepať? Ale to len dokazuje, že žijeme v štáte, kde keby bola povolená konkurencia na poli pôšt a telekomunikácií, tak by dávno tieto pseudo-monopoly (SP a ST - telekom) skrachovali kvôli svojej neefektívnosti! Chcem sa ešte poďakovať pani v inej pobočke Poštovej banky, kde keď som sa išiel pre istotu opýtať ešte raz na možnosť zasielania peňazí, tak ma odporučila na banku ČSOB, kde som zistil, že peniaze nie je žiadnym problémom pre túto inštitúciu poslať.

Odpoveď na sťažnosť:
Neobdržaná

Koeficient inštitúcie/firmy: 196 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Slovenská pošta: 3
19.06.2001 Sťažnosť na Slovenská pošta - zákaz použitia mobilného telefónu
27.08.2001 Sťažnosť na Slovenská pošta - posielanie peňazí
05.12.2001 Sťažnosť na Slovenská pošta - doručovanie zásielok

Počet pochvál na: Slovenská pošta: 0

Počet podnetov pre: Slovenská pošta: 1
08.10.2001 Podnet pre Slovenská pošta - poslanie balíka

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Michal napísal(a) dňa 13.11.2005 o 07:55:26:
Akože nechcem zastávať Slovenskú poštu, už akciovú spoločnosť, ale musím Timonovi objasniť určité veci. Po prvé: Slov. pošta a Poštová banka sú dve absolútne nezávislé inštitúcie s vlastným vedením. Dokonca Pošta ani nemá účet v Poštovej banke. Porovnávanie Sl.poštu a Pošt. banku je ako porovnávať SAD s bývalou Dopravnou bankou. Čiže ak ťa pracovníčka poslala od priehradky pošty na priehradku Poštovej banky, tak ťa vlastne poslala do inej inštitúcie (akurát pod jednou strechou a podobným názvom). A po druhé: ako chceš na Slovensku platiť za služby inou ako slovenskou korunou? Veď ti to ukladá aj zákon 507/2001 Z.z. o poštových službách. To, keď prídeš do obchodu na Slovensku a vidíš vo výklade americký výrobok, tiež na predavačku vytiahneš doláre??? Však načo sú strýčkovi Samovi v USA slovenské koruny?


Timon napísal(a) dňa 29.09.2001 o 17:57:57:
Mal som ten istý problém s posielaním peňazí do USA. Existuje medzinárodná poštová poukážka, ktorou sa dajú posielať peniaze do zahraničia. Na pošte ju nebol problém zohnať, ani vyplniť ju. Horšie to bolo s jej podaním. Na pošte na Mlynských Nivách mi pani pri okienku oznámila, že je to možné poslať len v slovenských korunách (načo budú američanovi slovenské koruny ?). Tak som s tým išiel na SNP, kde mi pani pri okienku povedala, že mi to nemôže zobrať a odporučila ma na Poštovú banku o pár okienok vedľa (mimochodom, to okienko sa volalo zmenáreň ...). Tu mi to už pani ochotne zobrala.
Takže všetko ide, keď sa chce (nezáleží na tom, že pracovníčky pošty na vás pozerajú ako na Alenku v ríši divov...).


Reklama