Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky

Predmet: internetové stránky

Text sťažnosti:
Je zarazajuce, ze taka organizacia ako je Ustredny kontrolny a skusobny ustav polnohospodarsky, ktory je plateny z dani verejnosti, nie je ani v roku 2000 schopny uviest do prevadzky www stranku, na ktorej by informoval prave tu platiacu verejnost o vysledkoch svojej prace, teda o vyskyte skodcov. Podla hovorkyne MP SR, PhDr. Majkutovej, ma UKSUP www stranku rozpracovanu (pocitam, ze uz je v rovnakom stave rozpracovanosti pekne dlho...), dokonca ponukla UKSUPu uverejnovat info na strankach MP SR. Ale riadiaci pracovnici UKSUPu maju internet zrejme iba na prezeranie nejakych fuj! stranok...
Dockame sa niekedy aj signalizacnych sprav na www? Alebo budeme z dani platit aj skornatene neschopne ustavy a pre ziskanie signalizacnej spravy budeme platit priplatok vo forme zakupenia Rolnickych novin? Kto vie, ake nenarocne je uverejnit na www jednoduchu textovu informaciu, vie tiez, ze necinnost UKSUPu v tejto oblasti nie je v nedostatku financii a odbornikov, ale vo vylozenej neochote robit sluzbu verejnosti.

Odpoveď na sťažnosť:
Vôbec nie je pravdou, že signalizácia Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho v Bratislave nie je zverejňovaná na internete. ÚKSÚP okamžite zareagoval na ponuku Ministerstva pôdohospodárstva SR uverejňovať signalizačné správy na jeho Web stránke. Prvá signalizačná správa bola odoslaná na uverejnenie ešte v tom istom týždni, v ktorom nám toto bolo umožnené, to znamená 3.5.2000. Pochopiteľne rovnakým spôsobom budú uverejňované aj ďalšie signalizačné správy. Podľa slov pani hovorkyne MP SR, PhDr. Majkútovej, sú tieto informácie ľahko prístupné na Web stránke ministerstva. Z toho dôvodu by ktorýkoľvek užívateľ siete internet so základnými znalosťami práce v tomto prostredí nemal mať problémy nájsť požadované informácie. Okrem toho základom zverejňovania signalizácie sú tieto médiá:

Roľnícke noviny - štvrtok pre vinič a zemiaky, piatok pre ovocie a zeleninu,
Slovenský rozhlas - stanica Slovensko 1, piatok okolo 15.45 hod,
televízia Luna - štrvtok okolo 18.45 hod v relácii o počasí,
teletext televízie Markíza, rubrika Spektrum, strana 486,
telefonické informácie na vyššie uvedených číslach a u všetkých okresných fytoinšpektorov.
Pokiaľ ide o využívanie finančných prostriedkov zverených ÚKSÚP-u uvádzame nasledovné základné informácie. Naša organizácia aj napriek každoročnému 10 %-nému znižovaniu finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu, prevádzkuje pripojenie na sieť internet, aby zabezpečila prísun najpotrebnejších a najnovších informácií nevyhnutných najmä pre realizáciu aproximácie legislatívy SR k legislatíve EÚ vo fytosanitárnej oblasti (bolo vypracovaných 7 právnych predpisov - zákon + vyhlášky, ktoré boli prijaté zákonodarnými orgánmi SR) a aj v ostatných oblastiach poľnohospodárstva. Pritom pripojenie na sieť internet už teraz predstavuje nemalé prevádzkové náklady, ktoré sa každoročne zvyšujú. Už dávnejšie ÚKSÚP pripravuje aj zlepšovanie komunikácie s verejnosťou. V súčasnosti bola z prostriedkov PHARE zakúpená počítačová technika, pomocou ktorej dôjde k výraznému zlepšeniu napojenia na internet a postupne vzniknú predpoklady na vytvorenie vlastnej Web stránky ÚKSÚP-u.
Záverom len toľko, že uvedená sťažnosť dosť necitlivo uráža slušných pracovníkov našej organizácie, ktorí pri obmedzenom časovom limite prístupu na internet určite nemajú čas na prezeranie iných ako pracovných materiálov. Taktiež je smiešne porovnanie ceny Roľníckych novín (18.- Sk za štvrtkové a piatkové vydanie so signalizáciou, kde sú aj iné cenné informácie) s pripojením na internet, ktoré si sťažovateľ bez problémov platí.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (795)51,52%
Nie (748)48,48%
Celkový počet hlasov: 1543

Koeficient inštitúcie/firmy: 44 (stredne pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky: 0

Počet pochvál na: Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky: 0

Počet podnetov pre: Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Reklama