Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Allianz poisťovňa

Predmet: poistenie jukeboxu

Text sťažnosti:
Tuším táto poisťovňa poistí všetko, aj raketu. Tak znie ich reklama. Ale klamú až sa nám z televízora práši. Mne nechceli poistiť Jukeboxy. Takže dávam sťažnosť na poisťovňu Allianz, že klamú ľudí. A prečo to robia?

Odpoveď na sťažnosť:
Allianz poisťovňa, a.s., pôsobiaca na slovenskom poistnom trhu je univerzálna poisťovňa so širokým záberom poistných produktov a služieb. Nakoľko sme súčasťou celosvetovej skupiny Allianz Group, ktorá zastáva číslo jeden na európskom poistnom trhu, využívame jej finančnú silu a prvotriedne produktové know-how, na základe ktorého prispôsobujeme naše poistné produkty slovenským podmienkam. Všetky informácie, ktoré v našich reklamách zaznejú, sú založené na pravde a Allianz Group naozaj poistila všetky objekty, ktoré v nich uvádza. Napriek tomu, že sa snažíme v čo najväčšej miere vychádzať v ústrety našim zákazníkom, existujú samozrejme určité obmedzenia, ktorými sa naša spoločnosť musí riadiť. Tieto sú schvaľované Ministerstvom financií SR a sú súčasťou našich Všeobecných poistných podmienok (VPP). Podľa článku 7, bod 8.1.a) našich VPP pre Poistenie podnikateľov pre prípad poškodenia veci sa poistenie nevzťahuje na automaty na vhadzovanie peňazí vrátane ich obsahu, čo bolo v prípade danej sťažnosti dôvodom na odmietnutie vzatia Vášho "jukeboxu" do poistenia. Naša spoločnosť vo svojich reklamách podáva výlučne pravdivé informácie a je nám ľúto, že sme Vám Váš "jukebox" nemohli vziať do poistenia, ale všetko konanie našej spoločnosti bolo plne v súlade s našimi poistnými podmienkami schvaľovanými MF SR.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (941)53,50%
Nie (818)46,50%
Celkový počet hlasov: 1759

Koeficient inštitúcie/firmy: -43 (stredne negatívny)
Počet ďalších sťažností na: Allianz poisťovňa: 1
29.04.2002 Sťažnosť na Allianz poisťovňa Odpoveď neobdržaná - poistné zmluvy

Počet pochvál na: Allianz poisťovňa: 0

Počet podnetov pre: Allianz poisťovňa: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


copilot napísal(a) dňa 13.01.2007 o 00:46:56:
Tato poisťovňa Vám nepoistí aj iné veci..napríklad spotrebiče v domacnosti...pneumatiky...zemetrasenie...terorizmus, za ten si možete sami...:)


copilot napísal(a) dňa 13.01.2007 o 00:46:56:
Tato poisťovňa Vám nepoistí aj iné veci..napríklad spotrebiče v domacnosti...pneumatiky...zemetrasenie...terorizmus, za ten si možete sami...:)


napísal(a) dňa 06.09.2004 o 07:55:06:


Reklama