Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Kooperatíva

Predmet: poistenie

Text sťažnosti:
Dňa 5.1.2002 (sobota) som mal nezavinenú dopravnú nehodu, pri ktorej bolo neopraviteľne poškodené čelné sklo na mojom vozidle (poškodenie lesným zvieraťom). Nehodu vyšetrili príslušníci PZ. Dňa 7.1.2002 (pondelok) som informoval poisťovňu Kooperatíva, v ktorej je auto poistené v rámci leasingu (havarijná poistka). V poisťovni zaregistrovali poistnú udalosť pod číslom 112/1085/02. Auto som odovzdal do servisu, kde vymenili čelné sklo a vystavili doklad o zaplatení sumy za opravu spolu s rozpisom prác. Tento doklad som odovzdal, spolu so súhlasom leasingovej spoločnosti o finančnom plnení udalosti v môj prospech, 9.1.2002 v prevádzke poisťovne na Štefánikovej ulici v Bratislave. Povedali mi, že žiaden iný doklad už nepotrebujú (reláciu od PZ si vypýtajú sami) a poistnú udalosť zlikvidujú do 30-tich dní. Keď som sa koncom januára informoval, v akom stave je riešenie udalosti, pán na druhej strane linky pozrel "do počítača", a povedal mi, že "táto udalosť ešte nikomu nebola pridelená na vyriešenie". Po 18.02.2002 (nepamätám si presne dátum) som sa po telefonickej otázke na stav riešenia dozvedel, že "nevedia nájsť doklady o tejto udalosti." Dnes, 26.2.2002, pri telefonickom rozhovore s pracovníkom poisťovne som sa dozvedel, že "stále nevedia nájsť doklady, budú ich hľadať."

Zhrniem:
- 5.1 - poistná udalosť
- 7.1 - nahlásenie poistnej udalosti
- 9.1 - odovzdaný doklad o zaplatení opravy automobilu, ubezpečenie, že do 30. dní bude udalosť zlikvidovaná
- okolo 28.1 - telefonická informácia, odpoveď - udalosť ešte nikomu nebola pridelená na riešenie
- okolo 21.2 - ako odpoveď o stave riešenia - informácia o strate materiálov o udalosti
- 26.2, t.j. takmer dva mesiace po nahlásení udalosti - ako odpoveď na stav riešenia - "materiály ešte nie sú nájdené, pracuje sa na tom"

Rád by som sa opýtal, kedy bude táto poistná udalosť uzavretá a mne poisťovňa uhradí čiastku cez 8000 Sk ? (Podotýkam, že moja spoluúčasť v tomto prípade je 2000 Sk). Bude pri vyplácaní zohľadnené aj to, že svojimi financiami, ktoré som plánoval využiť úplne iným spôsobom, úverujem poisťovňu? Práve poisťovňu, nedbalosťou ktorej mám viazané finančné prostriedky na dobu neurčitú, pretože nikto nevie povedať, kedy sa materiály nájdu ? Alebo čaká sa zo strany poisťovne na nejaký "urýchľovač riešenia?"

Odpoveď na sťažnosť:
V zmysle Vášho oznámenia o negatívnej kritike Vám oznamujeme, že v zmysle Zák.č.95/2002 Zb.o poisťovníctve, § 41, neposkytneme požadované informácie. Tieto informácie poskytujeme len priamo klientom našej spoločnosti.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (922)45,85%
Nie (1089)54,15%
Celkový počet hlasov: 2011

Koeficient inštitúcie/firmy: -292 (veľmi negatívny)
Počet ďalších sťažností na: Kooperatíva: 1
13.10.2002 Sťažnosť na Kooperatíva Odpoveď neobdržaná - (Ne) plnenie záväzku

Počet pochvál na: Kooperatíva: 0

Počet podnetov pre: Kooperatíva: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Simi napísal(a) dňa 28.02.2019 o 15:23:52:
My máme veľmi zlú skúsenosť s touto poisťovňou KOOPERATIVA, likviduje nám PU už 2 mesiace. Komunikácia je katastrofálna a to podotýkam, že PU nebola spôsobená našou vinou.
PU sa stala 9.1 a do dnešného dňa nemáme auto - 28.2. Kým sa človek dovolá a dostane k mizivej informácii, tak stráca naozaj dennú dávku horčíka. Neustále sa musíme domáhať nejakej infornácie - čo by mala byť ich povinnosť informovať klienta o postupe!!!! A nehovoriac o tom, že od nich ide pošta 2 týždne! Mám tam poistku na bývanie, ktorú k príslušnému dátum určite zruším. Už nikdy nechcem o tejto poisťovni ani počuť.


Mojemeno napísal(a) dňa 12.12.2017 o 20:52:58:
Presne sa mi stalo to isté, platit poistku to ano !! Ale oni, to už nie


peter napísal(a) dňa 03.02.2007 o 13:41:31:
"Chybu" ste si popísali sám v texte. Mám väčšiu (myslím tým objemnejšiu na Sk) skúsennosť a môžem Vám s istotou napísať, že poisťovňa nahlasovacie papiere mala, no nemala správu od PZ SR. Neviem presne, ale 30 dní tam je určite lehota (pracovné, nepracovné?) , teraz si vezmite tak ako sa všade šetrí, kto Vám ju vlastne mal spraviť, keď ležala na stole, ale policajt mal prácu v teréne, PN-ku, mimoriadku... nie niesom príslušník PZ ))) + čas doručenia poštou, spracovanie poisťovňou (bez tohto pisťovňa nemá na každom jednom prípade čo robiť-vyjadrenie polície je nutné)
Ja som to riešil osobnou návštevou oddelenia a vypoklonkovali ma, tak som sa vrátil oknom, cez moju známu. Urýchlila odoslanie správy v termíne a v konečnom dôsledku celé plnenie. Verte mi že je úplne jedno či je to tá či oná poisťovňa, v diskusii na Váš príspevok je napísané, že je to obchod. To je pravda, mňa stál 250 000,- , týždeň dovolenky a stratu 7 ročného auta a to všetko bez zavinenia, vďaka tomu slávim v roku druhé narodeniny))) A preto GO Slovakia!!!
PS:skúste mi Vy na oplátku vysvetliť, prečo poisťovne v tejto republike riešia nezavinenú totálku amortizačným vyrovnaním škody, keď prídete o auto, ktoré ste mohli využívať ďalej 10 rokov vinou iného? Že by štatistika dokazovala - aj tak poväčšine nie je komu???!!!Iva napísal(a) dňa 24.01.2007 o 21:30:36:
Auto přítelových rodičů nabourala řidička, pojištěná u Kooperativy./On bydlí na Slovensku, ale pracuje v Praze/ Havarie se stala na jaře 2006. Byla to totálka, Kooperativa jim z rok starého auta odečetla amortizaci cca 80.000 /za 11.000 km/ a cenu za vrak po totálce cca 120.000 Sk !!!!! Že za tu cenu nikdo vrak nekoupí, je nezajímá. Oni rozhodli. Do současné doby není nehoda uzavřena, protože 120.000 "plnění" za rok staré auto a k tomu "vnutit" někomu vrak auta po totálce za 120.000, na to je snad jen jedno slovo NEMORÁLNÍ !!!!!!!!


copilot napísal(a) dňa 12.01.2007 o 23:30:31:
Vážený..
Nie len Kooperatíva, ale aj iné poisťovne maju voči klientom problemy pri plnení poist.udalosti.
Takže je to na jedno kopyto...
Im ide o zisky a nie o klienta....
Stara Slovenska poisťovňa mala zmluvy lacné a občan bol fakt poistený...Tieto zahraničné poisťovne myslia len na zisky..
Napriklad poistenie zemetrasenia plnia až od 6,5 R.st
Bolo na Slovensku niekedy 6,5 R st????..nebolo..max..4,5...
Takže nedostanete nič...
Výchrica sa plní až od 100km/h
Takže silný vietor, ktorý Vám poškodí auto a nedosahuje 100km/h.... nedostanete nič...
A mysleli ste si, že bol silný vietor...
Napr. prerezané pneumatiky na vozidle vandalom..príde policia, zapíšete zapis..pachateť neznamy...Policia nezisti nič a poisťovňa Vám to nezaplatí...a povie Vám, že ste si to prerezal sám...a ročne platíte za Havarijnu poistku 20 000Sk
Vbehne Vám do cesty srna...nezavolate policiu..nemate svedkov...bolo to v noci a srna ušla do lesa...poisťovňa to nepreplatí, lebo si vymyšťate hluposti..!!! Klamete...!!!!
Ked zrazíte srnu, tak treba ju doniesť na poisťovňu ako dôkaz...A ked Vám ujde mate smolu...:)
Ked na parkovisku zo zadu do Vás buchne auto a poškodí Vám zadnu časť a nasledne pohybom sa poškodí aj predná časť o murik, tak su to dva havarie..!!! Totalna blbosť...
Odpočítajú Vám 2 krat spoluúčasť...-10 000Sk
Ak nezavolate políciu, poisťovňa Vám može kratiť fakturu až o 20%, lebo ste povinny volať policiu, ked chcete peniaze od poisťovne ..Mate to napísané vo Všeob podmienkach..Není pravda že až od 70 000Sk...Ak sa Vám otvorí za jazdy predná kapota, tak je to vaša chyba a poist. neplní opravu...
Ak poisťovna nema policajnu správu, tak je problem pri preplatení...Atd...Atd...Atd...Atd...Ved to poznate sami...


allianz napísal(a) dňa 23.11.2006 o 17:13:20:
Taktiež suhlasim s dvoma poslednymi nazormi.A este nieco o tych policajtoch.Maju tam v ziadostiach bordel a moja sa nakoniec nasla.Samozrejme zapatrosena.Takze poistovna si to vyziadala vcas len.......


Jožo napísal(a) dňa 06.11.2006 o 22:12:43:
Súhlasím s Dušanom a poraď mi kde sa dá z 8000,- sk zarobiť nas úrokoch , za krátky čas veľa penazí ? Ja mám s kooperativou len dobré skúsenosti . A ešte jeden postrech tu bol , že je to v ľuďoch a nie sme už v komunizme preboha už sa zobuďte .


Dušan napísal(a) dňa 03.10.2006 o 17:02:59:
Som prekvapený z reakcií. Podľa mňa je problém v konkrétnych ľuďoch a nie poisťovni. Ja som pred pár rokmi odišiel od inej poisťovne a skoro celú rodinu vrátane auta mám poistenú v Kooperatíve. Minulý rok mala dcéra úraz a odškodnenie bolo promptne vybavené. Takže ja som spokojný, lebo negatívne skúsenosti nemám, to skôr s neochotou a povýšeneckým jednaním v predchádzajúcej poisťovni.


13MA napísal(a) dňa 07.08.2006 o 16:23:39:
Tak teraz už viem prečo čakám na vystavenie krycieho listu pre autoservis. Auto mám opravené a môžem sa naň chodiť maximálne pozrieť.
Odporúčanie pre všetkých:
Nenechajte nič na poisťovňu! Mne tiež vraveli, že záznam o dopravnej nehode si od PZ vyžiadajú. Po mesiaci a pol som bol osobne na polícii a žiadnu žiadosť od tejto "poisťovne" nemali! Na počkanie a samozrejme za kolok 100 Sk, mi bol tento záznam vydaný. Osobne zaniesť na "poisťovňu" atď, atď....
Čo mi z toho vychádza? V tejto poisťovni všetko funguje len v reklamách na ktoré im chtiac nechtiac prispievam aj ja !


jana napísal(a) dňa 30.06.2006 o 13:25:04:
z poisťovňou Kooperatíva máme veľmi zlé skúsenosti, najmä ohľadne škôd sposobených na nehnuteľnosti myslím, že táto poisťovňa má záujem len o poistenie majetku so stoparcentnou zárukou, že škoda nevznikne. Myslím, že vyššie uvedený pán nie je jediný, ktorý ich úveruje.


bnalim napísal(a) dňa 13.01.2006 o 12:17:03:
Kooperativu ako poisťovňu neodporúčam nikomu,
mám s ňou veľmi zlé skúsenosti, - hlavne pobočka Nitra.
vybrať si poisťovňu KOOPERATIVA - V ŽIADNOM PRIPADE


:o( napísal(a) dňa 22.09.2005 o 11:07:39:
To mi pripomenulo situáciu spred 2 rokov. Opitý chlap vpálil kamarátovi do auta, policajti prišli po 2 hodinách a ešte nafúkal. Keďže to bolo v bočnej horskej cestičke, dopadlo to tak, že to kamarátovi dali ako spoluvinu a vyplatili menej ako 3000 Sk. Auto išlo na súčiastky, pretože to by už nikto nedal dokopy. Kooperatíva? Nie, ďakujem.


Majo napísal(a) dňa 25.07.2005 o 18:13:23:
Ja som mal buracku ktoru zavinila osoba poistena v Kooperative. po nahlaseni skody a dodani vsetkych podkladov bolo vsetko do 30dni zaplatene, skoda bola cez 20000,- zaplatili vsetko. az na to ze som to musel najskor zaplatit zo svojho co je dost vela penazi a musel som si pozicat tak to slo v pohode.


roman napísal(a) dňa 04.09.2003 o 07:57:19:
dakujem, že som toto tu našiel, preboha, však ja som si chcel dať poistiť v kooperatíve prakticky celú rodinu!!! radšej si vyberiem inú poisťovňu.


Gabo napísal(a) dňa 19.04.2002 o 19:36:12:
My mame poistene auto v Kooperative Nove Zamky a musim zaklopat ze zatial sa s nimi spolupracuje velmi dobre.
Za 3 roky sme mali uz asi 3-4 vsetko okolo 10.000 a vsetko riesili korektne a nacas.
Asi plati: iny kraj iny mrav ale nehadzal by som vsetkych do jedneho vreca.
PS: Je to len nazor, neprijimam reakcie.


Sklamaná napísal(a) dňa 19.04.2002 o 16:34:45:
uverejnite seriózne stanovisko poisťovne. Práve som si tam chcela dať čosi poistiť. Mala som o K dobré referencie, možno je to iba nedorozumenie. Počkám na oficiálne vyjadrenie.


Kamil napísal(a) dňa 30.03.2002 o 10:37:08:
Nepoznam klienta poistovne Kooperativa ktory by bol spokojny s likvidaciou poistnej udalosti. v kooperative maju vzdy dost vyhovoriek nato, aby nezaplatili.


ee napísal(a) dňa 25.03.2002 o 18:12:26:
Toto som si o Kooperative naozaj nemyslel, asi tam nic nepoistim....


Reklama