Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Policajný zbor SR

Predmet: správanie sa policajta

Text sťažnosti:
Zarazil ma arogantný postup policajta s č. 300009 v Trenčíne v nedeľu pri mojom príchode na výstavu psov. Moje vozidlo s označením vozíčkára napriek mojim protestom poslal na najvzdialenejšie parkovisko s argumentom preplnenosti ostatných parkovísk a následne s úsmevom púšťal ostatné vozidlá ďalej.
Pri mojej požiadavke aby mi oznámil služobné číslo sa správal ako sopľavý chlapec. Najprv klamal, že má číslo 300007, pri mojom naliehaní mi ho nakoniec ukázal, ale čiastočne zakryté palcom a pri ďalšom naliehaní sa konečne vyfarbil a ukázal celé číslo.
Musím konštatovať, že s takýmto prístupom k označenému vozidlu som sa ešte nikde a nikdy nestretol. To snáď v Trenčíne sú naozaj všetci policajti zlí ako píšu v ostatnom čase v novinách?

Odpoveď na sťažnosť:
Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne prijalo dňa 18.2.2002 Vaše oznámenie o umiestnení negatívnej kritiky, v ktorom sa p. sťažovateľ sťažuje na nevhodné jednanie prísl. PZ.
Vzhľadom k tomu, že Vaše podanie nie je sťažnosťou v zmysle §4 ods. 1 písm. a) zákona NR SR č. 152/1998 Z.z. o sťažnostiach, preto Vám ho v súlade s §4 ods. 2 cit. zákona vraciam. Kritiku p. sťažovateľa preveríme a prijmeme vlastné opatrenia.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (947)49,09%
Nie (982)50,91%
Celkový počet hlasov: 1929

Koeficient inštitúcie/firmy: 52 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Policajný zbor SR: 2
06.03.2001 Sťažnosť na Policajný zbor SR - nečinnosť
04.04.2000 Sťažnosť na Policajný zbor SR - korupcia - úplatkárstvo

Počet pochvál na: Policajný zbor SR: 0

Počet podnetov pre: Policajný zbor SR: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


kubik napísal(a) dňa 30.09.2007 o 12:37:58:
medzi trenčianskými fízlami je aj vela Súčanov,takže nieje čo riešiť


napísal(a) dňa 18.06.2007 o 10:29:08:
Ja mam ten isty pocit ze tvoja staznost je trochu prehnana.....naozaj sa najdu policajti ktori mozno daju pokutu pre nic za nic....aj ked nieje treba...ale aby boli az taky zli ze by si ich nazval ,,zeleny mafiani,, to je prehnane....!A uz vobec nie aby ta zabili ked im nezaplatis pokutu!!!!TO NIE....!ahoj


Nininka napísal(a) dňa 02.03.2007 o 15:10:37:
Copilotovi: Tvoja sťažnosť sa mi zdá trochu prehnaná. Mám manžela policajta a viem, že ani "obyčajný" ľudia, tak ako ty, nie sú žiadny svätci. Ani mne, ani nikomu z môjho okolia sa nikdy nestalo, aby policajti vymáhali pokutu takýmto spôsobom. Ak nemáš peniaze pri sebe, pôjdeš pokutu vyplatiť na úrad alebo ti príde šek. Nevravím, že nie sú výnimky, ktoré robia zlé meno policajtom, ale určite ich nie toľko, aby si ich označoval všetkých takýmto spôsobom.


copilot napísal(a) dňa 12.01.2007 o 23:09:22:
Som radový občan tejto republiky..
Ale, to čo si dovoľujú Policajti Slovenskej republiky namá obdobu...Policajti mali akciu zameranú na vodičov..
Zastavovali všetky vozidla..aj mňa..bol som si istý, že mam všetko v poriedku...STK platné do 2008 roku..Všetko v poriadku...Prišiel k vozidlu mlady policajt a začal....Mám staršie auto r.v. 1990..Povyšenecky sa na mňa pozrel a zbadal obyčajneho človeka a začal ma buzerovať..prečo mám staršie auto a že to auto už nesmie jazdiť...pritom mam nové STK..Zobral mi technicky preukaz a zapýtal 2000Sk pokuty za reklamnu nalepku mojej firmi na vozidle...Nalepku z vozidla som na mieste odstranil, len to zistil, že ta nalepka tam nema čo robiť...To mu strašne vadilo..2000Sk som musel na mieste zaplatit, lebo ma obkťučili 3 kuklači a vymahali odo mňa pokutu, keby som nezaplatil, tak by ma tam zastrelili alebo umlatili..!!!Chcel som sa aj sťažovať, ale napokon som odišiel a bol som rad, že ma nezbili...A to som len slušný občan tohto štátu...Takže odteraz su u mňa všetci policajti Mafiani, lebo vyberaju od občanou výpalne..nie pokuty..ja to volam výpalne, lebo ked nezaplatíš, tak nežiješ...pre 2000Sk su schopný Vás aj zabiť..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozor na
zelených Mafianov....
Asi mu vadila...


napísal(a) dňa 26.11.2006 o 17:08:50:
Radoví policajti nejednajú tak ako majú, lebo nevedia zákony a keď majú uniformy, myslia si, že sú majstri sveta.Vždy si vytypujú "obyčajného človeka",ktorý na to doplatí. Česť výnimkám.


Predseda napísal(a) dňa 12.02.2003 o 09:40:10:
No jasné... :-((


Reklama