Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Eagle 21 Agency

Predmet: SPAM

Text sťažnosti:
Na internete prevadzkujem istý internetovský server, na ktorom sú uvedené viaceré (4) e-mailové adresy plus moju osobnú, ktorá tam uvedená nie je.

Zarazilo ma, keď na kazdu jednu adresu prišiel reklamný mail od \"eagle21agency\", ktorý mal nasledujúci obsah kopiu
prikladam v poznamkach). Ponuku na kúpu lístkov na koncert skupiny Scooter, s tým že ak si zakúpim vstupenku u nich, budem zaradený do žrebovania...

Na začiatku mailu sa firma ospravedlňuje za nevyžiadaný e-mail, to je naozaj chvályhodné. Táto agentúra si v tom čase asi neuvedomila, že jej ospravedlnenie nemá žiadny zmysel, pretože sa jedná o NEVYŽADANÝ REKLMANÝ E-MAIL. Keďže šírenie reklamy po počítačovej sieti je zákonom zakázané, táto agentúra porušuje zákon.

Agentúra o.i. uvádza, že správu nebude opakovať. Ako mám veriť tomuto vyhláseniu, ak agentúra porušuje zákon?
Nie som proti šíreniu reklamy e-mailom, ale som proti NEVYŽIADANÝM reklamným e-mailom. Denne som dostával reklamné e-maily, ale týmto firmám som dal svoju e-mail adresu dobrovoľne a kedykoľvek som mohol zasielanie zrušiť.

Prekáža mi, že firma/agentúra použila e-mailové adresy, ktoré si pravdepodobne vyhľadala na webe, pričom od prijímateľov nemala povolenie na takéto využitie. Uvedomte si, že keď budem mať e-mailové schránky zaplnené rôznymi mailami (pričom podľa eagle21agency ak ma maily nezaujímajú, tak ich mám zmazať), budem strácať čas ich mazaním a všetci vieme, že čas=peniaze.


Tu je SPAM od Eeagle 21 Agency

Adresát: [neuvadzam]
Dátum a čas: 18.07.2002 01:04
Predmet: Scooter na Slovensku

Text správy: Ospravedlnujeme sa Vam za nevyziadany e-mail, ale mame pre vas spravu, ktora by mohla zaujat Vas, pripadne Vasich znamych. Ak Vas zaujima popularna hudba citajte dalej, ak nie ignorujte tuto tlacovu spravu, agentura Eagle21 ju nebude opakovat.

Agentura Eagle 21 pre Vas na 2. augusta 2002 na letnom amfiteatri v Nitre pripravila perfektnu, nezabudnutelnu show svetoznamej nemeckej raveovej formacie Scooter .Viac sa dozviete na www.eagle21agency.com. Na tychto strankach si mozete zakupit aj vstupenky na koncert, pre Vas za akciovu cenu 690,-SK - do vypredania prvych 5000 kusov. Zakupenim vstupenky prostrednictvom stranok www.eagle21agency.com sa dostavate dva krát do zrebovania o skúter, 1500 triciek a dalsich cien.

Viac informacii o cinnosti agentury Eagle 21 ( zapisy do Guinessovej knihy rekordov, koncerty, atd.) najdete na www.eagle21agency.com

Sprava sa tyka www.eagle21agency.com, ak je pre vas nezaujimava, ignorujte ju prosim, no ak viete o niekom, koho by mohla zaujat forwardujte ju prosim. Umelecka agentura Eagle21 Vam vopred dakuje.

Odpoveď na sťažnosť:
?

Poznámka:
Ak aj vy máte negatívny vzťah k nevyžiadaným emailom, pošlite agentúre Eagle 21 Agency o tom správu, môžete tak urobiť tu.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (879)52,70%
Nie (789)47,30%
Celkový počet hlasov: 1668

Koeficient inštitúcie/firmy: 86 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Eagle 21 Agency: 0

Počet pochvál na: Eagle 21 Agency: 0

Počet podnetov pre: Eagle 21 Agency: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


3CLeJ1Upakb napísal(a) dňa 10.04.2017 o 06:25:49:
From a ser&ell#8217;s perspective, homes that are priced realistically are likely to sell the quickest. This means an asking price at least 30% lower than peak levels. As much as this might hurt, most houses will still sell for more than they did back in 2000.


Matus UHLAR - fantomas napísal(a) dňa 06.01.2004 o 16:32:10:
uvedeny SPAM som od dotycnej agentury aj ja a odporucam taketo e-maily rovno smerovat na SOI, ktora kontroluje dodrziavanie zakona o reklame.

Reakcia uvedenej agentury na tuto staznot je vysmech - neuviedli ziaden komentar ale odporucaju ich kontaktovat e-mailom, pricom neposielanie e-mailov spammerom je jedna z hlavnych zasad vyhybania sa SPAMu, nakolko mnoho spammerov povazuje predchadzajuci kontakt za dostatocnu zamienku pre posielanie dalsich SPAMov.

Dufam ze v buducnosti bude SOI rozdavat pokuty v takej vyske, aby sa ziadnemu slovenskemu podnikatelskemu subjektu obtazovanie ludi neoplatilo.


Reklama