Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Slovenská poisťovňa

Predmet: meškajúca platba

Text sťažnosti:
Dňa 1.12.2001, teda bez pár dní pred rokom, mi bolo poškodené zaparkované auto. Vodič, ktorý poškodenie spôsobil sa priznal a oznámil údaje potrebné pre nahlásenie poistnej udalosti. Privolaný policajt po príchode na miesto činu po "patričnom poučení", že na takéto, podľa neho "malé škody" sa polícia nevolá, nevyhotovil žiaden záznam a odišiel.

Následne, po predchádzajúcej dohode s pracovníkom SP bola táto udalosť dňa 3.1.2002 so všetkými náležitosťami (vyplnenie tlačív, obhliadka, atď.) nahlásená (poistná udalosť č. 746/23/62497/36). Odvtedy, po opakovanej výmene rôznych listov, mali zástupcovia SP vždy dosť, podľa mňa nelogických argumentov, prečo nebola poistná udalosť zlikvidovaná.

Ako som v úvode listu napísal, bude tomu už rok čo sa poistná udalosť stala a je stále nemám uhradené peniaze. Chcem preto touto cestou upozorniť širokú verejnosť, aby dobre zvážila, či napriek bombastickej reklame, ktorú SP spúšťa na motoristickú obec, je vôbec vhodné sa uchádzať o služby, keď skutočnosť je diametrálne iná.

Eugen Kučera

Dátum: 11.11.2002

Odpoveď na sťažnosť:
Obdržali sme Vašu žiadosť o vyjadrenie k negatívnej kritike p. Eugena Kučeru, ohľadne jeho doposiaľ nevybavenej vyššie uvedenej poistnej udalosti.
Poistná udalosť vznikla 01.12.2001 v Bratislave, Cabanová ulica, na parkovisku. Dňa 04.01.2001 bola nahlásená poisteným pánom V.Š., v Slovenskej poisťovni, a.s., pobočka Nitra a následne bola zaslaná na vybavenie do Slovenskej poisťovne, a.s., OZ pre hl. mesto SR Bratislava, kde bola pridelená zodpovednému zamestnancovi.

Nakoľko sa jedná o škodu spôsobenú prevádzkou iného motorového vozidla, táto má presne stanovené podmienky likvidácie v zmysle vyhl. 423/91 Zb., a to na základe splnomocnenia poisteného (škodcu) podľa §10, ktorý je povinný do 15 dní nahlásiť všetky údaje a okolnosti vzniku škodovej udalosti. Poistený v danom prípade neuviedol presný dátum a vznik dopravnej nehody, čo bolo predmetom šetrenia právneho základu zo strany Slovenskej poisťovne a zákonite sme nemohli nahradiť škodu poškodenému p. Kučerovi.
Opakovane sme vyzývali poisteného pána V.Š., aby odstránil nedostatky, ktoré uviedol pri nahlásení škody. Naše snaženie však bolo zo strany poisteného akceptované až dňa 14.11.2002. Nakoľko týmto bola odstránená prekážka k likvidácii poistnej udalosti, Slovenská poisťovňa, a.s., poukázala p. Kučerovi náhradu za poškodené vozidlo dňa 15.11.2002.
Na záver Vás chceme ubezpečiť, že Slovenská poisťovňa, a.s., má eminentný záujem vybavovať poistné udalosti včas a plne v súlade s občianskym zákonníkom.

S pozdravom
Ing. Anna Gajdárová
riaditeľka ONP

Poznámka:
Poznámka CC: Meno a adresa poisteného V.Š. bola nahradená len jeho iniciálkami.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (881)51,49%
Nie (830)48,51%
Celkový počet hlasov: 1711

Koeficient inštitúcie/firmy: 49 (stredne pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Slovenská poisťovňa: 0

Počet pochvál na: Slovenská poisťovňa: 0

Počet podnetov pre: Slovenská poisťovňa: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Adam napísal(a) dňa 01.10.2006 o 22:12:09:
Postup S.P. a.s. pokladám v zmysle pltnej legisltívy za správny.


Drobec napísal(a) dňa 22.11.2002 o 23:36:29:
So Slovenskou poistovnou je to uz raz tak... Ked ide o to, aby ste im zaplatili, vera bolo neskoro. Ale ked maju platit oni... Ja mam este lepsiu skusenost. Pred rokom som odoslal (v termine 6 tyzdnov pred skoncenim zmluvy) vypovedanie zmluvy na havarijne poistenie mojho auta. Ake bolo moje prekvapenie, ked mi zaciatkom decembra prisiel sek na poistne na dalsi rok. povazoval som ho za bezpredmetny a tak som ho hodil do kosa. Koncom januara mi vsak prisla upomienka aby som zaplatil poistne. reagoval som listom, kde som im jasne povedal, ze zmluvu som vypovedal a tym to pre mna hasne. Na moje zdesenie mi vsak odpisali, ze oni moj list obdrzali az 2.12. (kde sa doporucena prioritna zasielka tulala 14 dni nepochopim...) a teda moju vypoved neakceptuju. Na to som im ja odpisal ze im nezaplatim a kaslal som na nich. A vcera mi prisla od ich pravnikov posledna predsudna upomienka na zaplatenie polovice poistneho (pre boha za co) plus trovy z upominania (a to je co ???).
Neviem ako vy, ale ja prebytocnych 11500,- nemam tak iba cakam, kedy mi pride predvolanie na sud.
Na polovicu poistneho vraj maju narok podla obcianskeho zakonnika za cas kedy za mna este poistne rucia do vypovedania zmluvy z ich strany. Ale aj tak by ma zaujimalo: Keby som pocas toho pol roka rozbil auto, dostal by som nieco od nich alebo by mi odpisali ze zmluva bola predsa vypovedana ?????


Reklama