Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Krajský súd Košice

Predmet: prieťahy

Text sťažnosti:
Dobrý deň, rada by som podala sťažnosť vo veci konkurzného konania čislo:3K 78/99/140, kde konkurzným správcom je Mgr.Vladimír Varga a sudkyňa JUDr.Janette Tutková. Mám podozrenie, že sú prieťahy v tomto konaní, nakoľko boli preukázateľne zisky z tohto konania, ale do dnešného dňa nebola časť veriteľov uspokojená-veritelia ako bývalí zamestnanci, ktorí majú pohľadávky z pracovno-právneho vzťahu. Podotýkam, že iná časť zamestnancov uspokojená bola pred takmer rokom a pol.

Soňa Holubyová

Odpoveď na sťažnosť:
Neobdržaná

Koeficient inštitúcie/firmy: -122 (veľmi negatívny)
Počet ďalších sťažností na: Krajský súd Košice: 0

Počet pochvál na: Krajský súd Košice: 0

Počet podnetov pre: Krajský súd Košice: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


kukucka napísal(a) dňa 07.12.2004 o 11:38:07:
toto je sťažnosť na konanie organov v Kysuckom Novom Meste, ktore protipravne vyvlastňuju bez vedomia vlastnikov pôdu pre vystavbu zavodu INA. Je to detto ako KIA, ale tu nema zaujmy pan Kočner. Škoda. Aj toto je údajný verejný záujem.Ako podpísal Rusko. Okrem toho najrôznejšími spôsobmi sa rozkradla znamym vlastníkom pôda - miestna mafia si ju údajne vydržala. Pritom katastrálne orgány dobre vedeli o protiprávnosti konania, ale mlčali. Dnes nik nie je zodpovedný nik nespáchal žioadny trestný čin a my sa máme svojho domáhať cez nákladné súdne spory. Výmery, ktoré boli podľa starého v štvorcových siahach previedli vlastníkom na metre štvorcové ako jedna k jednej a tak na každej získali 2,59 m2 pre seba a svojich kumpánov tí, ktorí majú dosah na evidenciu v katastri a pozemkových knihách.Žiadne právne listiny nám nie sú dosť, aby sme dosiahli zapísanie vlastníctva ako oprávnené osoby! Pritom takto sa objavili tie spústy pôdy neidentifikovateľných vlastníkov, na ktoré si robia zálusk mafie pri koryte. Podľa zákona sa má vyvlastniť len v nevyhnutnej miere, ale to tu neplati. Ústava SR zaručuje právo na vlastníctvo, aj Dohovor o ľudských právach, ale tu nemáte šancu dosiahnuť aby s vami uzavreli zmluvu a platili za to že užívajú vašu pôdu a tobôž rozsudok pre bezdôvodné obohatenie a skončenie užívania vášho vlastníctva bez pravneho titulu. Podľa každej zložky prokuratúry a polície je všetko v poriadku - ale len preto, že nechcú vidieť čierne na bielom a rozhodnutia robia podľa klamstiev zúčastnených darebákov, ktorí si pôdu privlastnili a tých ktorí im pomáhali a iných ktorí ich kryli. Na konania podľa stavebného zákona pozvú koho chcú, o to, či skutočne ide o neznámych vlastníkov sa nik nezaujíma, záujmové skupiny si suverénne nerobia problémy s tým, že scudzujú vlastníctvo, či ho užívajú nezákonne. Teraz začali zasa vykupovať - za cenu menšiu ako bola úradná pred 5 rokmi - ktorú ale vtedy zredukovali zo 150 na 60 sk za meter štvorcový. Tí, ktorí do veci vidia, sú bezmocní - pre peniaze, ktoré na advokátov nemajú, musia sa nechať okrádať a orgány im to ešte požehnávajú!


baba napísal(a) dňa 06.12.2004 o 16:05:50:
staznost na prietahy najprv predsedovi okresneho resp. krajskeho sudu. potom kedykolvek v priebehu konania po ziskani vyjadrenie preds. sudu na ustavny sud SR. treba byt zastupeny advokatom . maloktory to ovlada. maloktory za slusnu cenu. ja som obetou tohoto statu jeho justicneho a policajneho teroru uz 20 resp. 30 rokov. Desat rokov nemozem odist z domu ani na 3 dni lebo hned poslu nejakú písomnost ktoru správoplatnia doručením - uložením na pošte na to pozor po 3 dnoch je pravoplatné doručenie aj ked to tam moze z hladiska posty lezat ešte 15 dni. Ak sa uz vydal rozsudok na odvolacom sude, alebo ine rozhodnutie organu, napr. krajskej prokuratury a nejde o prietahy mozno na ustavny sud ale do 2 mesiacov od dorucenia. nie je treba vycerpat aj dovolanie na najvyssom sude z hladiska strasburgu. ale ust sud sr rozhoduje napr. aj o polroka a na podanie do strasburgu je od posledneho rozhodnutia polroka. preto sucasne treba podat staznost do str tam netreba advokata . info daju aj s formularom v inf kancelarii rady europy na klariskej v bratislave. dnes to ale vyzera tak ze po snahach ze sudcovia maju platit osobne za odskodnenie ucastnikovi konania, ust. sud nepriznava nic. strasburg je na dlhe lakte - na 5 rokov, nasi uradnici roibia vsetko preto aby sa veci nedostali pred sud. viac staznosti daju pod jednu sp. znacku, niemje iste, ci riadne prelozia to co stazovatel uvadza. a stazovatel pri odmietnuti nema sancu zistit pripadnu neserioznost, lebo v rozhodnuti o odmietnuti je len clanok dohovoru a ziadna ani strucna konkretizacia v com nesplna staznost podmienky prijatia. takze je to pomaly o h.... a treba brat veci do vlastnych ruk. stoji to totiz kopu casu penazi za zasielky kopie atd. a nadej je pramala. aj ludske prava su len pre tych co maju tisice na pravnikov nie na chudobu ako ja-vy. udajna bezplatna pravna pomoc spociva v tom, ze clovek pred 6 rano stoji nedostojne v rade pred MSSR aby napokon dostal radu nech sa obrati na sud. Ziadny sudca ho neoslobodi a uz vobec nie ak ide o odvolanie ved by ten podliak isiel proti sebe. komunistickoestebackomafianske zoskupenia na sudoch policii a prokurature davaju sancu len formalne . o podstate sa nerozhoduje aby sa nic nezistilo. aby sa nik nedomohol nicoho. je to na zufanie. clovek stretol len vynimocne niekolko slusnych ludi na sudoch. aj personal v spisovniach je nejeden estebacky konfident - osobna skusenost. Obcan je povazovany za hnoj predseda sudu si nepoklada vobec komunikovat odpovedat na ziadosti. a v mojom pripade dokonca spristupnil sudca spis agentovi stb a nikde ziadny zaznam ale sprosty estebak mi poslal doporuceny list s navrhom pomoci bezplatneho zastupenia - takze dokaz je. ale tu cierne na bielom nikoho nezaujima len ohovaracky mafianov estebakov a grazlov.


dusoft napísal(a) dňa 18.12.2002 o 20:43:03:
obratte sa na ombudsmana alebo na nadradeny sud. v pripade vycerpania moznosti sud v strasburgu - za prietahy sa tam davaju pokuty


Reklama