Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Istrobanka

Predmet: zákaz použitia mobilného telefónu

Text sťažnosti:
Dôrazne a ostro protestujem proti Vašim nedemokratickým a diskriminačným prejavom, v zmysle obmedzovania osobnej slobody, ponižovania a zastrašovania občanov a zasahovania do ich súkromia, a vôbec neserióznemu prístupu z Vašej strany vo vzťahu k používateľom a používaniu mobilných telefónov vo "Vašich" priestoroch slúžiacich verejnosti. Pravdepodobne zabúdate na to, že Slovenská republika, v ktorej žijeme, je právnym štátom, z čoho vyplýva, že mne - ako občanovi - je dovolené všetko to, čo nie je zakázané zákonom. Preto sa Vás pýtam, na základe akého zákona si môžete dovoliť brániť občanovi používať mobilný telefón a prečo pri tých Vašich "diskriminačných tabuľkách" nie je presne uvedené číslo patričného zákona, rok ktorom bol vydaný a jeho presné znenie? Nezabúdajte na to, že som slobodný občan právneho štátu a ja rozhodnem o tom, kde a za akých podmienok budem používať telefón. Mobilné telefóny sú ako na medzinárodnej, tak aj národnej úrovni certifikované na bežné používanie. Nemajú negatívny vplyv ani na zdravie (uznané medzinárodnou zdravotnou organizáciou aj všetkými národnými organizáciami v krajinách, kde sa používajú, čo sú takmer všetky štáty sveta okrem Iraku, Kuby a KoĽDR), ani na iné prístroje (pri štandartnom používaní). Ak teda mobil ruší Vaše počítače, treba si ich dať zabezpečiť proti rušeniu (ja mám v robote 3 počítače a nič ich neruší) a ak ruší Vašich pracovníkov, treba ich poslať na liečenie, pretože nežijeme v praveku, ale v modernej dobe, takže či sa to niekomu páči alebo nie, mobilné telefóny sú chvála Bohu tu a bude ich našťastie stále viac. Pokiaľ chce niekto tzv. "návrat k prírode", t.j. ísť žiť do jaskýň, prípadne na stromy - nech sa páči, my ostatní zostaneme tu, v modernom a neustále sa rozvíjajúcom, technicky a technologicky orientovanom svete. Avšak najmä nezabúdajme na zákon a právo v právnom štáte. Preto Vás týmto dôrazne žiadam, aby ste čím skôr odstránili "diskriminačné tabuľky" vo všetkých Vašich priestoroch, aby sa slušní ľudia nemuseli cítiť trápne, dokazovať svoje zákonné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky, prípadne sa hádať s Vašimi pracovníkmi a pracovníkmi Vašej ochranky. Nikdy neobmedzujte ľudí a nezakazujte to, čo nie je podložené zákonom (iba zákon a právo je jediná skutočná autorita), čo nemá zákonné opodstatnenie, resp. čo je v rozpore so zákonom, ba čo viac, v prípade používania takého výrobku, akým je mobilný telefón - symbol slobody a skutočnej voľnosti v dnešnom modernom svete. Nech slúži ku cti občanov Slovenskej republiky skutočnosť, že napriek ekonomickým problémom je u nás najviac používateľov mobilných telefónov, v pomere k celkovému počtu obyvateľov, zo všetkých posttotalitných krajín sveta.

Odpoveď na sťažnosť:
Úvodom si Vám dovolíme poďakovať za Vašu sťažnosť, ktorá v nás vyvolala aktivitu k overeniu si postoja našich kompetentných a riadiacich zamestnancov k používaniu mobilných telefónov v obchodných miestach ISTROBANKY, a.s. Tak isto sme si overili postoj kompetentných zamestnancov ústredia našej banky, ktorí sa po odbornej stránke zaoberajú riadením prevádzky obchodných miest, fyzickej bezpečnosti, zabezpečením technickej podpory a končiac zamestnancami, ktorí hodnotia pracovné prostredie našich zamestnancov a dávajú ho do súvisu so spoľahlivosťou vykonávania bankových služieb a ochranou dát. Na základe našej aktivity, ku ktorej ste dali impulz Vašou sťažnosťou, môžeme konštatovať a zovšeobecniť, že naši kompetentní zamestnanci podporujú používanie mobilných telefónov našimi klientami za predpokladu ich diskrétneho používania načo sú predpoklady, ktoré vyplývajú z technických parametrov v súčasnosti dostupných mobilných telefónov. Pozitívny prístup k používaniu mobilných telefónov deklarujeme tým, že naša banka ponúka bezplatne doplnkový produkt ISTROLine GSM, ktorý sa jednoznačne nezaobíde bez možnosti použitia mobilných telefónov. Na základe uvedeného sme dospeli k názoru, že naša banka a jej zamestnanci svojím postojom neobmedzujú osobnú slobodu a ani sa nesnažia chovať nedemokraticky a diskriminačne voči občanom a klientom našej banky. Uisťujeme Vás, že Vás ani žiadneho iného klienta neobmedzíme vo Vašich právach, ale súčasne očakávame od každého klienta, že spôsob používania mobilného telefónu prispôsobí prostrediu, v ktorom sa nachádza a ktorým je bankový dom. Na záver si dovolíme ešte raz poďakovať za Váš podnet a súčasne predpokladáme, že Váš postoj k ISTROBANKE, a.s. v budúcnosti nebude štandardný tak, ako to vo všeobecnosti uvádzate vo Vašej sťažnosti.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (927)51,56%
Nie (871)48,44%
Celkový počet hlasov: 1798

Koeficient inštitúcie/firmy: 55 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Istrobanka: 0

Počet pochvál na: Istrobanka: 0

Počet podnetov pre: Istrobanka: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


GABO napísal(a) dňa 27.10.2001 o 11:02:22:
TENTO STAZOVATEL NIE JE KOMPLETNY (ROZUMOVO). TROSKU TO PREHANA. Pozrite stzaznosti na ostatne banky. Nema význam strácať cas čítaním jeho sprostostí.


bandi napísal(a) dňa 19.09.2001 o 19:21:09:
Pisem vam z dalekej (pre vas) Argentiny. Budete sa divit, ze tu sa taktiez nedovoli pouzivanie
mobilnych telefonov v bankach, na poste a inych verejnych miestach, dovod je ale uplne iny.
Tu sa zmodernizovali aj zlodeji a pouzivaju tento technicky zazrak pre svoje ciele. Napr. ked nejaky
zakaznik banky si vybere vacsi obnos, moze ho niekto pozorovat a podat informaciu svojmu
"spolupracovnikovi", ktory caka na ulici, popis obete a kludne ho prepadnu, vediac kolko ma vo vrecku.
Dufam, ze vasi slovenski zlodeji necitaju Staznosti, aby okopirovali tento "zlepsovak", ak ho este
sami nevymysleli.
Pozdravujem a prajem "Staznostiam" mnoho energie do tejto velmi uzitocnej prace.


Reklama