Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Investičná a rozvojová banka

Predmet: zákaz použitia mobilného telefónu

Text sťažnosti:
Dôrazne a ostro protestujem proti Vašim nedemokratickým a diskriminačným prejavom, v zmysle obmedzovania osobnej slobody, ponižovania a zastrašovania občanov a zasahovania do ich súkromia, a vôbec neserióznemu prístupu z Vašej strany vo vzťahu k používateľom a používaniu mobilných telefónov vo "Vašich" priestoroch slúžiacich verejnosti. Pravdepodobne zabúdate na to, že Slovenská republika, v ktorej žijeme, je právnym štátom, z čoho vyplýva, že mne - ako občanovi - je dovolené všetko to, čo nie je zakázané zákonom. Preto sa Vás pýtam, na základe akého zákona si môžete dovoliť brániť občanovi používať mobilný telefón a prečo pri tých Vašich "diskriminačných tabuľkách" nie je presne uvedené číslo patričného zákona, rok ktorom bol vydaný a jeho presné znenie? Nezabúdajte na to, že som slobodný občan právneho štátu a ja rozhodnem o tom, kde a za akých podmienok budem používať telefón. Mobilné telefóny sú ako na medzinárodnej, tak aj národnej úrovni certifikované na bežné používanie. Nemajú negatívny vplyv ani na zdravie (uznané medzinárodnou zdravotnou organizáciou aj všetkými národnými organizáciami v krajinách, kde sa používajú, čo sú takmer všetky štáty sveta okrem Iraku, Kuby a KoĽDR), ani na iné prístroje (pri štandartnom používaní). Ak teda mobil ruší Vaše počítače, treba si ich dať zabezpečiť proti rušeniu (ja mám v robote 3 počítače a nič ich neruší) a ak ruší Vašich pracovníkov, treba ich poslať na liečenie, pretože nežijeme v praveku, ale v modernej dobe, takže či sa to niekomu páči alebo nie, mobilné telefóny sú chvála Bohu tu a bude ich našťastie stále viac. Pokiaľ chce niekto tzv. "návrat k prírode", t.j. ísť žiť do jaskýň, prípadne na stromy - nech sa páči, my ostatní zostaneme tu, v modernom a neustále sa rozvíjajúcom, technicky a technologicky orientovanom svete. Avšak najmä nezabúdajme na zákon a právo v právnom štáte. Preto Vás týmto dôrazne žiadam, aby ste čím skôr odstránili "diskriminačné tabuľky" vo všetkých Vašich priestoroch, aby sa slušní ľudia nemuseli cítiť trápne, dokazovať svoje zákonné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky, prípadne sa hádať s Vašimi pracovníkmi a pracovníkmi Vašej ochranky. Nikdy neobmedzujte ľudí a nezakazujte to, čo nie je podložené zákonom (iba zákon a právo je jediná skutočná autorita), čo nemá zákonné opodstatnenie, resp. čo je v rozpore so zákonom, ba čo viac, v prípade používania takého výrobku, akým je mobilný telefón - symbol slobody a skutočnej voľnosti v dnešnom modernom svete. Nech slúži ku cti občanov Slovenskej republiky skutočnosť, že napriek ekonomickým problémom je u nás najviac používateľov mobilných telefónov, v pomere k celkovému počtu obyvateľov, zo všetkých posttotalitných krajín sveta.

Odpoveď na sťažnosť:
Zákaz používania mobilných telefónov v prevádzkových priestoroch je informatívneho charakteru a bol vydaný za účelom ochrany mobilného telefónu klienta (pozn. Cybernet Corporation: Nechápeme) Vzhľadom na to, že neexistuje všeobecne záväzný predpis, ktorý by upravoval, resp. zakazoval používanie mobilných telefónov vo verejných priestoroch, domnievame sa, že je to prejav dobrej vôle klienta (v jeho prospech), ak nami uverejnený zákaz dodrží. Vychádzajúc z uvedených skutočností sa Vám ospravedlňujeme a veríme, že aj napriek tomuto drobnému incidentu zostanete našim klientom, využívajúcim bankové služby IRB, a.s.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (908)51,68%
Nie (849)48,32%
Celkový počet hlasov: 1757

Koeficient inštitúcie/firmy: 55 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Investičná a rozvojová banka: 0

Počet pochvál na: Investičná a rozvojová banka: 0

Počet podnetov pre: Investičná a rozvojová banka: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


hanka napísal(a) dňa 20.08.2007 o 11:08:48:
Ja sa divím IRB, že na to vôbec reagovala. Ľudia už fakt nemajú čo robiť, keď uvažujú nad týmto. Však keď chcem tak si ho vypnem a ke´d nechcem tak si ho nevypnem a nešpekulujem tolko nad tym. Na iné veci by sme sa mali sťažovať !


copilot napísal(a) dňa 13.01.2007 o 01:30:19:
Plne suhlasím zo sťažovateľom...
Není to podložene v zákone ani v ustave,,Banky nemaju na to právo...Je to blbe ich vymyslené nariadenie...v Nemecku som to nikde nevydel...To je ako keby ochrankarovi banky zakazali používať pištoľ, lebo bude rušiť zamestnancov Banky..:)))))


riki napísal(a) dňa 18.01.2003 o 00:26:47:
Ked je pre Teba symbolom slobody mobilny telefon, tak Ta naozaj od srdca lutujem. A nezabudaj, ze nie vsetko, co nie je zakonom zakazane je slusne a moralne. Nieco take ako spolocenske spravanie Ti asi vela nehovori. Uprimnu sustrast. (Najma tym, ktorí s Tebou musia zit)


Deny napísal(a) dňa 08.09.2001 o 05:10:02:
ČOSKORO TU ASI PRIBUDNE SŤAŽNOSŤ NA VLASTNÚ MANŽELKU, ZA "DISKRIMINÁCIU", NAKOĽKO MU NEDOVOLÍ PRI MILOVANÍ POUŽÍVAŤ MOBIL... (AK JE VÔBEC ŽENATÝ, LEBO PODĽA HOVÄDIN, ČO TU NAPISAL, TO SKOR VYZERA NA KOMPLEXOVANÉHO A PRIHLÚPLÉHO ŠTUDENTA, ČO SA NEVIE ODLEPIŤ OD MOBILU A INAK NA SEBA NEVIE PRITIAHNUŤ POZORNOSŤ)

P.S.: LEN ÚPLNY HLUPÁK MÔŽE TVRDIŤ, ŽE SLOVENSKO JE PRÁVNY ŠTÁT A ŽE JE SLOBODNÝM OBČANOM, KTORÝ V TOMTO ŠTÁTE ŽIJE...


Reklama