Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: SAD, Žilina

Predmet: návrhy spojov

Text sťažnosti:
Pre SAD Žilina by som touto cestou chcela podať dva návrhy týkajúce sa autobusového spojenia Žilina -> Rajec.
1. Niektoré spoje zo Žiliny do Rajca majú konečnú zastávku na železničnej stanici v Rajci. Problém spočíva v tom, že je to dosť odľahlá časť Rajca (hoci, samozrejme, nie pre tých, ktorí bývajú pri železničnej stanici). Veď autobusy z Rajca do Žiliny tiež nekončia na nejakom sídlisku, ale na autobusovej stanici, ktorá je v centre mesta a z ktorej sa ľudia môžu dostať ďalšími spojmi na odľahlejšie miesta. Navrhujem preto, aby autobusy do Rajca mali konečnú zastávku na Kostolnej ulici, ktorá je v strede mesta a dá sa povedať, že vyhovuje väčšine ľudí. (Poznámka: na Kostolnej ulici stojí väčšina autobusov vrátané diaľkových spojov).
2. Môj druhý návrh sa týka nedostatku spojov zo Žiliny do Rajca vo večerných hodinách (cca medzi18.00 a 19.00). O 18.30 síce zo Žiliny odchádza spoj, ten však prechádza aj bočnými zastávkami mimo hlavnej trasy (okrem toho, že sa cesta značne predĺži, aj cestovné je o 30% drahšie). Okrem toho je tento spoj vždy veľmi preplnený. Mnoho cestujúcich do Rajca využíva spoj zo Žiliny do Prievidze (odchádza o 17.45) a následne tí, čo cestujú až do Prievidze, často nenachádzajú v autobuse miesto. Veľmi by pomohol priamy spoj, ktorý by odchádzal okolo 18.00. Poznámka: cestujúci by rovnako veľmi uvítali autobusové spojenie zo Žiliny do Rajca v čase medzi 19.30 a 21.00, kedy sa do Rajca nemožno dostať nijakým iným spôsobom.

Odpoveď na sťažnosť:
Na základe Vášho listu - kritika spojenia Žilina - Rajec Vám zasielame nasledovné stanovisko. Spoje, ktoré sú vedené na železničnú stanicu v Rajci majú svoje opodstatnenie. Prípoje k iným spojom smer: Čočmany, Fačkov, Ďuričinná, M.Čierna. Je to priemyselná oblasť, kde sú sústredené väčšie podniky - prípoje do zamestnania a späť. Na železničnej stanici je miesto, kde môžu vodiči parkovať a stáť viac ako 10 minút. Sú tam urobené stanovištia, z ktorých odchádzajú spoje na rôzne smery. Kostolná ulica je dvojprúdová komunikácia vedená cez mesto Rajec. Sú na nej vybudované dva záseky pre zastávky smer Žilina a smer Prievidza. Nie je tam žiadna odstavná plocha pre parkovanie, ani pre dlhšie zdržanie autobusov. Z bezpečnostného hľadiska je úplne nevyhovujúca. Čo sa týka ponuky spojenia Žilina - Rajec vzhľadom na existujúcu frekvenciu cestujúcich, ju považujeme za dostatočnú. Rozvoj na linkách vzhľadom na uvedené, nepovažujeme za nutný. Okrem toho medzi Žilinou a Rajcom existuje aj vlakové spojenie.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (902)52,08%
Nie (830)47,92%
Celkový počet hlasov: 1732

Koeficient inštitúcie/firmy: 170 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: SAD, Žilina: 2
30.01.2001 Sťažnosť na SAD, Žilina - zastávky autobusu
04.09.2001 Sťažnosť na SAD, Žilina - vynechanie zastávok

Počet pochvál na: SAD, Žilina: 1
05.09.2001 Pochvala na SAD, Žilina - slušnosť vodiča

Počet podnetov pre: SAD, Žilina: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


tibik napísal(a) dňa 11.11.2007 o 13:41:51:
chcel by som skritizovat stranku www.sadza.sk , nie je tam vobec plan liniek o kolkej idu autobusy , ak by sa dalo napravit to bolo by to super dakujem


Reklama