Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Všeobecná úverová banka

Predmet: zákaz použitia mobilného telefónu

Text sťažnosti:
Dôrazne a ostro protestujem proti Vašim nedemokratickým a diskriminačným prejavom, v zmysle obmedzovania osobnej slobody, ponižovania a zastrašovania občanov a zasahovania do ich súkromia, a vôbec neserióznemu prístupu z Vašej strany vo vzťahu k používateľom a používaniu mobilných telefónov vo "Vašich" priestoroch slúžiacich verejnosti. Pravdepodobne zabúdate na to, že Slovenská republika, v ktorej žijeme, je právnym štátom, z čoho vyplýva, že mne - ako občanovi - je dovolené všetko to, čo nie je zakázané zákonom. Preto sa Vás pýtam, na základe akého zákona si môžete dovoliť brániť občanovi používať mobilný telefón a prečo pri tých Vašich "diskriminačných tabuľkách" nie je presne uvedené číslo patričného zákona, rok ktorom bol vydaný a jeho presné znenie? Nezabúdajte na to, že som slobodný občan právneho štátu a ja rozhodnem o tom, kde a za akých podmienok budem používať telefón. Mobilné telefóny sú ako na medzinárodnej, tak aj národnej úrovni certifikované na bežné používanie. Nemajú negatívny vplyv ani na zdravie (uznané medzinárodnou zdravotnou organizáciou aj všetkými národnými organizáciami v krajinách, kde sa používajú, čo sú takmer všetky štáty sveta okrem Iraku, Kuby a KoĽDR), ani na iné prístroje (pri štandartnom používaní). Ak teda mobil ruší Vaše počítače, treba si ich dať zabezpečiť proti rušeniu (ja mám v robote 3 počítače a nič ich neruší) a ak ruší Vašich pracovníkov, treba ich poslať na liečenie, pretože nežijeme v praveku, ale v modernej dobe, takže či sa to niekomu páči alebo nie, mobilné telefóny sú chvála Bohu tu a bude ich našťastie stále viac. Pokiaľ chce niekto tzv. "návrat k prírode", t.j. ísť žiť do jaskýň, prípadne na stromy - nech sa páči, my ostatní zostaneme tu, v modernom a neustále sa rozvíjajúcom, technicky a technologicky orientovanom svete. Avšak najmä nezabúdajme na zákon a právo v právnom štáte. Preto Vás týmto dôrazne žiadam, aby ste čím skôr odstránili "diskriminačné tabuľky" vo všetkých Vašich priestoroch, aby sa slušní ľudia nemuseli cítiť trápne, dokazovať svoje zákonné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky, prípadne sa hádať s Vašimi pracovníkmi a pracovníkmi Vašej ochranky. Nikdy neobmedzujte ľudí a nezakazujte to, čo nie je podložené zákonom (iba zákon a právo je jediná skutočná autorita), čo nemá zákonné opodstatnenie, resp. čo je v rozpore so zákonom, ba čo viac, v prípade používania takého výrobku, akým je mobilný telefón - symbol slobody a skutočnej voľnosti v dnešnom modernom svete. Nech slúži ku cti občanov Slovenskej republiky skutočnosť, že napriek ekonomickým problémom je u nás najviac používateľov mobilných telefónov, v pomere k celkovému počtu obyvateľov, zo všetkých posttotalitných krajín sveta.

Odpoveď na sťažnosť:
Z právneho hľadiska zákaz používania mobilných telefónov neupravuje žiadny zákon, avšak podľa §2 Občianskeho zákonníka, v občianskoprávnych vzťahoch, účastníci (klienti, návštevníci i zamestnanci banky) majú rovnaké postavenie, čo znamená, že aj zamestnanci VÚB, a.s., ako občania majú právo na nerušený výkon svojho zamestnania v záujme našich klientov. VÚB, a.s. ako právnická osoba má právo si určovať podmienky, za akých bude poskytovať služby občanom. Zákaz používať mobilný telefón v priestore bankovej haly klientom a návštevníkom banky vyplýva z Návštevného poriadku Všeobecnej úverovej banky, a.s. Návštevný poriadok VÚB, a.s. bol vydaný v snahe poskytovať verejnosti služby na vysokej odbornej úrovni, v dôstojnom prostredí, zabezpečení ochrany a bezpečnosti klientov, návštevníkov a zamestnancov banky. Je iba na občanovi, aby v rámci jeho osobnej slobody zaručenej ústavou, sa rozhodol, či bude používať služby VÚB, a.s. pri rešpektovaní stanovených podmienok alebo nie.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (912)47,67%
Nie (1001)52,33%
Celkový počet hlasov: 1913

Koeficient inštitúcie/firmy: -91 (veľmi negatívny)
Počet ďalších sťažností na: Všeobecná úverová banka: 1
24.06.2002 Sťažnosť na Všeobecná úverová banka - Vkladná knižka

Počet pochvál na: Všeobecná úverová banka: 0

Počet podnetov pre: Všeobecná úverová banka: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


Dezider Kukurica napísal(a) dňa 06.12.2017 o 17:09:19:
VUB su debili a ti ich krepe reklamy s Polnišovov su HNOJ s welkym H!


nj6I3JMq84Pa napísal(a) dňa 09.08.2016 o 07:38:56:
You put the lime in the couonct and drink the article up. http://xjnspvz.com [url=http://sxwcxm.com]sxwcxm[/url] [link=http://zdnjdy.com]zdnjdy[/link]


5UGDaHDiV napísal(a) dňa 08.08.2016 o 11:06:03:
Very sweet pup! My dog is very phgenotoic and I love taking pictures of him. But now he’s aging and seeing the change in pictures is sometimes painful.


JPX napísal(a) dňa 14.07.2002 o 22:24:58:
VUB je jedna suntava a zdagenerovana banka, mam o tom skusenost.


wlado napísal(a) dňa 29.06.2002 o 13:51:38:
Takže VÚB nám odkazuje - ak sa Vám nepáči, choďte ku konkurencii. Dobre vedieť.


Deny napísal(a) dňa 08.09.2001 o 05:08:02:
ČOSKORO TU ASI PRIBUDNE SŤAŽNOSŤ NA VLASTNÚ MANŽELKU, ZA "DISKRIMINÁCIU", NAKOĽKO MU NEDOVOLÍ PRI MILOVANÍ POUŽÍVAŤ MOBIL... (AK JE VÔBEC ŽENATÝ, LEBO PODĽA HOVÄDIN, ČO TU NAPISAL, TO SKOR VYZERA NA KOMPLEXOVANÉHO A PRIHLÚPLÉHO ŠTUDENTA, ČO SA NEVIE ODLEPIŤ OD MOBILU A INAK NA SEBA NEVIE PRITIAHNUŤ POZORNOSŤ)

P.S.: LEN ÚPLNY HLUPÁK MÔŽE TVRDIŤ, ŽE SLOVENSKO JE PRÁVNY ŠTÁT A ŽE JE SLOBODNÝM OBČANOM, KTORÝ V TOMTO ŠTÁTE ŽIJE...


Reklama