Sťažnosti.sk - sťažuj sa, kritizuj, nadávaj... (a chváľ!)

Podaj sťažnosť
Archív sťažností
Prehľad zákonov
Ankety
O projekte
Kontakt
>>> späť na hlavnú stránku

Rebríčky firiem rebríčky firiem

Anketa
Nebeží žiadna anketa.

Sťažnosť
na: Slovenská sporiteľňa

Predmet: zákaz použitia mobilného telefónu

Text sťažnosti:
Dôrazne a ostro protestujem proti Vašim nedemokratickým a diskriminačným prejavom, v zmysle obmedzovania osobnej slobody, ponižovania a zastrašovania občanov a zasahovania do ich súkromia, a vôbec neserióznemu prístupu z Vašej strany vo vzťahu k používateľom a používaniu mobilných telefónov vo "Vašich" priestoroch slúžiacich verejnosti. Pravdepodobne zabúdate na to, že Slovenská republika, v ktorej žijeme, je právnym štátom, z čoho vyplýva, že mne - ako občanovi - je dovolené všetko to, čo nie je zakázané zákonom. Preto sa Vás pýtam, na základe akého zákona si môžete dovoliť brániť občanovi používať mobilný telefón a prečo pri tých Vašich "diskriminačných tabuľkách" nie je presne uvedené číslo patričného zákona, rok ktorom bol vydaný a jeho presné znenie? Nezabúdajte na to, že som slobodný občan právneho štátu a ja rozhodnem o tom, kde a za akých podmienok budem používať telefón. Mobilné telefóny sú ako na medzinárodnej, tak aj národnej úrovni certifikované na bežné používanie. Nemajú negatívny vplyv ani na zdravie (uznané medzinárodnou zdravotnou organizáciou aj všetkými národnými organizáciami v krajinách, kde sa používajú, čo sú takmer všetky štáty sveta okrem Iraku, Kuby a KoĽDR), ani na iné prístroje (pri štandartnom používaní). Ak teda mobil ruší Vaše počítače, treba si ich dať zabezpečiť proti rušeniu (ja mám v robote 3 počítače a nič ich neruší) a ak ruší Vašich pracovníkov, treba ich poslať na liečenie, pretože nežijeme v praveku, ale v modernej dobe, takže či sa to niekomu páči alebo nie, mobilné telefóny sú chvála Bohu tu a bude ich našťastie stále viac. Pokiaľ chce niekto tzv. "návrat k prírode", t.j. ísť žiť do jaskýň, prípadne na stromy - nech sa páči, my ostatní zostaneme tu, v modernom a neustále sa rozvíjajúcom, technicky a technologicky orientovanom svete. Avšak najmä nezabúdajme na zákon a právo v právnom štáte. Preto Vás týmto dôrazne žiadam, aby ste čím skôr odstránili "diskriminačné tabuľky" vo všetkých Vašich priestoroch, aby sa slušní ľudia nemuseli cítiť trápne, dokazovať svoje zákonné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky, prípadne sa hádať s Vašimi pracovníkmi a pracovníkmi Vašej ochranky. Nikdy neobmedzujte ľudí a nezakazujte to, čo nie je podložené zákonom (iba zákon a právo je jediná skutočná autorita), čo nemá zákonné opodstatnenie, resp. čo je v rozpore so zákonom, ba čo viac, v prípade používania takého výrobku, akým je mobilný telefón - symbol slobody a skutočnej voľnosti v dnešnom modernom svete. Nech slúži ku cti občanov Slovenskej republiky skutočnosť, že napriek ekonomickým problémom je u nás najviac používateľov mobilných telefónov, v pomere k celkovému počtu obyvateľov, zo všetkých posttotalitných krajín sveta.

Odpoveď na sťažnosť:
Zákaz používania mobilných telefónov v priestoroch banky, ktoré slúžia verejnosti vyplýva z interného pokynu SLSP, a.s. Hlavným dôvodom tohoto zákazu je bezpečnostné hľadisko ochrany klientov a pracovníkov banky, ktorí manipulujú s peňažnými prostriedkami. Ďalším dôvodom je i rušenie našich pracovníkov a klientov. Používanie mobilných telefónov má negatívny vplyv aj na elektroniku, ktorú máme zabudovanú na našich pracoviskách. Na základe týchto skutočností preto v žiadnom prípade nepovažujeme zákazové tabuľky za diskriminačné a nemienim ich odstraňovať. Sme presvedčení, že neporušujeme žiadny zákon a neobmedzujeme Vašu osobnú slobodu a Vaše zákonné práva zaručené ústavou. Veríme, že chápete naše dôvody, ktoré nás viedli k zavedeniu zákazu používania mobilných telefónov a dúfame, že zostanete našim klientom i naďalej a budete využívať naše služby k Vašej spokojnosti.

Anketa: Zdá sa vám reakcia dotknutej inštitúcie/firmy postačujúca?
Áno (991)53,65%
Nie (856)46,35%
Celkový počet hlasov: 1847

Koeficient inštitúcie/firmy: 563 (veľmi pozitívny)
Počet ďalších sťažností na: Slovenská sporiteľňa: 5
08.11.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - pomalá práca
16.08.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - výplata vkladov
11.08.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - bankomat
22.05.2000 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa Odpoveď neobdržaná - peniaze z bankomatu
16.04.2002 Sťažnosť na Slovenská sporiteľňa - peniaze

Počet pochvál na: Slovenská sporiteľňa: 0

Počet podnetov pre: Slovenská sporiteľňa: 0

Diskusia:
Pridaj komentár ku sťažnosti...


copilot napísal(a) dňa 13.01.2007 o 01:08:03:
Tak tento sťažovateľ má PRAVDU..!!!
Nikde v Nemecku, v banke, ani na pošte som nevidel tabuľku zakaz použivania Mobilu..ani na uradoch...
To je len hlupy vymysel tejto Banky...Neni to podložené v zákone...a ich interne nariadenia ma vonkoncom nezaujimaju..nie som ich zamestnanec...Je to fakt obmedzenie
ta sťažnosť je na mieste a páči sa mi jej text...suhlasím...


rainman napísal(a) dňa 06.09.2004 o 18:36:36:
Pan obcan. Vidim, ze poznate zaklady prava. Takze urcite viete, ze Vasa sloboda ma hranice tam, kde obmedzujete slobodu niekoho ineho. Zamysleli ste sa nad tym, ze priestory banky su pravdepodobne sukromnym majetkom a nie verejnym priestranstvom? Ako vlastnik ma pravo si stanovit podmienky za akych vy - slobodny obcan - mozete vstupit do tychto priestorov. Je to uplne legitimne. Bdw. dovolili by ste mi, aby som k Vam domov prisiel na navstevu, obuty do zasranych topanok pobehat si po Vasich perzskych kobercoch a pripadne som sa Vam vygrcal do postele? Akoze nie!? Ved ktory zakon mi to zakazuje?? Skuste si nast Ustavu SR - cast o nedotknutelnosti osobneho vlastnictva. Mozno pochopite.


František Zappa napísal(a) dňa 16.04.2002 o 19:59:41:
Pre Jula: Je smutné,že považuješ za trápne to,keď niekto poukazuje na hrubé porušovanie zákona,naviac páchané takými inštitúciami,ktoré by mali Slovensko reprezentovať a nie mu robiť hanbu,ktoré by mali byť príkladom zákonnosti a nie šikanovať ľudí.Mal by si sa vyplakať ty mamičke na pleci za to,že si to zatiaľ ešte nepochopil.Ešte veľa halušiek budeš veru musieť zjesť „chlapec môj“.

Pre Denyho: Veru,nepochopil si to správne.Vzťah medzi manželkou a manželom a vzťah medzi inštitúciou ponúkajúcou služby a občanmi,sú dva úplne rozdielne vzťahy.Tiež budeš zrejme musieť ešte veľa halušiek zjesť,aby si to pochopil.

Ak ste spokojní so všeobecným a narastajúcim bezprávim,aké panuje a neustále sa zvyšuje v praxi na Slovensku – nech sa páči,v pohode,
buďte spokojní.Ale ak nie,tak sa treba aspoň sťažovať a maximálne to znepríjemňovať tým zaostalým spiatočníkom.

Nech slúži ku cti občanom Slovenskej republiky skutočnosť, že si mobilná komunikácia dokázala nájsť v takej veľkej miere, jednoznačné a jasné miesto v ich srdciach !


Dusan napísal(a) dňa 16.04.2002 o 12:15:23:
Presnejsie povedane:Kto zakazuje pozivat mobilny telefon,poskodzuje politicke a obcianske prava a slobody.Konanie akejkolvek takejto institucie,ktorej pocinanie je jednoznacne voci obcanovi-zakaznikovi obmedzujucim prejavom,je v ostrom rozpore s Ustavou SR.V listine zakladnych prav a slobod,ktora je mimochodom implementovana aj do Ustavy vsetkych demokratickych krajin - Slovensku republiku nevynimajuc - sa to povazuje za posliapavanie slobody prejavu a prava na informacie /zarucene Ustavou SR/ a diskriminaciu v zmysle zakazovania nezakazatelneho.Za vsetky priklady,preco je nutne neobmedzovat moznost slobodne komunikovat,len jeden:Starsi clen rodiny potrebuje pomoc.Je odkazany na starostlivost ineho clena rodiny.Jedinym stlacenim tlacitka na svojom mobile "vytoci" prednastavene telefonne cislo mobilu tohoto clena rodiny,ktory sa prave nachadza na poste,v banke apod.Dalej hadam netreba vysvetlovat.To iste plati aj pri vybavovani pracovnych veci.Na to mame mobilne telefony,aby sme ich pouzivali a to vsade tam,kde my uzname za vhodne a nie tam,kde nam to niekto "velkodusne" dovoli.Pokial je niekto napriek tomu na strane totalitnych institucii,ktore zaspali dobu,prajem mu napriek tomu prijemny a krasny den!


julo napísal(a) dňa 08.11.2001 o 17:01:06:
tak to je trapna staznost... chod k mamicke a vyplakaj sa jej na pleci, zakomplexovany stazovatel!


Deny napísal(a) dňa 08.09.2001 o 05:07:18:
ČOSKORO TU ASI PRIBUDNE SŤAŽNOSŤ NA VLASTNÚ MANŽELKU, ZA "DISKRIMINÁCIU", NAKOĽKO MU NEDOVOLÍ PRI MILOVANÍ POUŽÍVAŤ MOBIL... (AK JE VÔBEC ŽENATÝ, LEBO PODĽA HOVÄDIN, ČO TU NAPISAL, TO SKOR VYZERA NA KOMPLEXOVANÉHO A PRIHLÚPLÉHO ŠTUDENTA, ČO SA NEVIE ODLEPIŤ OD MOBILU A INAK NA SEBA NEVIE PRITIAHNUŤ POZORNOSŤ)

P.S.: LEN ÚPLNY HLUPÁK MÔŽE TVRDIŤ, ŽE SLOVENSKO JE PRÁVNY ŠTÁT A ŽE JE SLOBODNÝM OBČANOM, KTORÝ V TOMTO ŠTÁTE ŽIJE...


Reklama